Szkoła Podstawowa im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie.

Mąkolno

Szkoła Podstawowa im. Pierwszej Kadrowej znajduje się w pięknie położonej miejscowości Mąkolno. Szkoła otoczona jest jeziorami Mąkolno i Mostki. Sąsiaduje z budynkiem straży pożarnej i  z drewnianym kościołem parafialnym z XVIII w.  W  naszej szkole uczy się 165 uczniów.

Realizujemy program: Majsterkowicze 2.0

Aktualności:

18 kwietnia 2018 | Mąkolno | Szkoła Podstawowa im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie.

Obrazy przyszłości.

Na ostatnich zajęciach #SuperKoderów Majsterkowicze 2.0 zbudowaliśmy roboty malujące rozbudowując je o uchwyty do pisaka. Następnie uczniowie w aplikacji LofiBlocks programowali rysunki od najprostszych figur do skomplikowanych fraktali tworząc jedną dużą grafikę. I  tak wielką grafiką zakończyliśmy udział w projekcie #SuperKoderzy. Robot Malujący film: https://www.facebook.com/436461489753837/videos/1782699481796691/ Podsumowanie filmowe projektu #SuperKoderzy Majsterkowicze2.0:  https://www.facebook.com/436461489753837/videos/1782712871795352/

Czytaj dalej
4 kwietnia 2018 | Mąkolno | Szkoła Podstawowa im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie.

Rozgrywki piłkarskie.

Kolejnym etapem #SuperKoderów” były rozgrywki piłkarskie. Grupy uczniów zbudowały roboty według własnego pomysłu do turnieju piłkarskiego. Następnie uczniowie na boisku rozgrywali zawody system “jeden na jeden” i “dwa na dwa”. Rozgrywki wzbudziły wiele emocji sportowych. Na zakończenie uczniowie podsumowali jakie roboty były najlepiej zbudowane i jakie programy do sterowania były najlepiej napisane.

Czytaj dalej
7 marca 2018 | Mąkolno | Szkoła Podstawowa im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie.

“Roboty, Szkoła i My”

Troszkę nas tu nie było dlatego nadganiamy stracony czas i przedstawiamy, co robiliśmy w ostatnim czasie. Pracowaliśmy nad składaniem robotów,  co przysporzyło nam troszkę trudności, ale i satysfakcji że nam się udało. Następnie odbyliśmy lekcję z czujnikami, testując robota. Lekcja ta pozwoliła na poznanie wyjść i wejść oraz poszczególnych czujników. W międzyczasie wzięliśmy udział w […]

Czytaj dalej
26 października 2017 | Mąkolno | Szkoła Podstawowa im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie.

Lekcje kodowania.

SuperKoderzy z Mąkolna wystartowali 16 września. Za nami już nauka programowania w Scratch. Uczniowie w zespołach  tworzyli grę „tabliczkę mnożenia” „dodawanie liczb naturalnych”,  „labirynt”. Uczestniczyliśmy także  w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek. Podsumowanie filmowe można zobaczyć pod linkiem:  

Czytaj dalej