Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK

Żory

Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK powstała dokładnie 1 września 2013r. w Żorach. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na nauki ścisłe. Jesteśmy przekonani, że kształcenie w tym kierunku jest  jedną z najlepszych perspektyw rozwoju, która umożliwia młodym ludziom zdobycie dobrze wynagradzanej pracy.

Uczniowie ŻORKA mają możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach pozalekcyjnych. Dużą popularnością cieszą się szachy, koło matematyczne, koło nauk przyrodniczych, koło wokalne, zajęcia grupy teatralnej, edukacja międzykulturowa, robotyka, programowanie. Program nauczania przewiduje większą liczbę godzin matematyki i języka angielskiego (w tym z native speakerem).

ŻOREK jest również miejscem gdzie prężnie działający Samorząd Uczniowski wspólnie z nauczycielami jest inicjatorem wielu imprez i aktywności.

Szkola

Realizujemy program: Robo-matematycy

Aktualności:

22 listopada 2019 | Żory | Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK

Roboty tańczące balet

Czy roboty potrafią zatańczyć balet? Nasi uczniowie przekonali się, że… TAK! Piruety w lewo, piruety w prawo – wszystko w rytm klasycznej muzyki. Możliwości aplikacji mBlock i do tego trochę wyobraźni sprawiły, że lekcja z mBotami stała się świetną zabawą.

Czytaj dalej
7 listopada 2019 | Żory | Prywatna Szkoła Podstawowa ŻOREK

#Robomatematycy z Żor

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 6a Prywatnej Szkoły Podstawowej ŻOREK w Żorach postanowili zostać #SuperKoderami. Październikowe zajęcia polegały głównie na lepszym poznaniu siebie nawzajem. Z uwagi na to, że w naszej szkole uczymy się programowania w Scratchu od drugiej klasy – mogliśmy skupić się już na samym odkrywaniu nowych funkcjonalności z wykorzystaniem robotów. Liderzy […]

Czytaj dalej