Zakodowane dzieciaki

Zakodowane dzieciaki z Żarnowieckiej szkoły już 4 rok programują 🙂

Zaczynaliśmy skromnie,programując w wizualnym narzędziu do programowania w scratch. Pamiętam, że w sali mieliśmy taką starą tablicę interaktywną, której nikt nie używał. Podłączyłam ją , miała kilka wad, pisaki się psuły, potrafiła się rozkalibrować kilka razy na zajęciach, a dodatkowo projektor leżał na stole i zasłanialiśmy sobie ekran. Komputery były stare, ledwo działające, było ich mało, przy jednym lkomputerze potrafiły siedzieć 3-4 osoby. Pomimo tych przeciwności nikt z nas nie wątpił, że programowanie to fajna zabawa. Cztery godziny tygodniowo dodatkowego kółka z programowania, a chętnych przybywało.

Teraz?

Nadal programujemy w scratch, bowiem wszyscy jesteśmy zakochani w pomarańczowym kotku, który skradł nasze serca już na zawsze. Programujemy z Dashem, wykorzystujemy Scottie Go oraz znamy wiele narzędzi do programowania takich jak kodable, AppInventor, RunMarco, …..Od marca dużą miłością darzymy również Makey Makey 🙂

Programujemy Ozoboty.

Od 7 do 22 października obchodzimy Europe Code Week. Nasi uczniowie klas 1-7, w tym czasie programują w scratch, code.org, kodable, RunMarco, tworzą swoje strony internetowe…… W czasie trwania Code Week nie może oczywiście zabraknąć robotów, zatem do 22 października uczniowie na zajęciach komputerowych będą programować w Blockly Dashe, programować ze Scottie Go oraz przy pomocy Ozoblockly programować Ozoboty. Nie zabraknie również Makey Makey i zajęć w ramach programu SuperKoderzy 🙂 Na deser uruchomimy naszą nową drukarkę 3D .Zapraszamy do obejrzenia filmiku z zajęć komputerowych klasy V , która dopiero co zapoznała się z narzędziem Ozoblockly.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu na 12 października 2017

https://www.facebook.com/spzarnowiec/videos/749362521916220/

Offline też u nas mile widziany

Edukacja informatyczna w klasie 1 a oraz Europe Code Week.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu na 21 października 2017