Szkoła Podstawowa im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce

Wojaszówka

DCIM100GOPRO

Szkoła Podstawowa im. Kajetana Trybusa zlokalizowana jest w miejscowości Wojaszówka, oddalonej o trzynaście kilometrów od Krosna. Wojaszówka położona jest na terenie Pogórza Dynowskiego oraz najdalej na południe wysuniętej części Pogórza Strzyżowskiego, nad rzeką Wisłok. Takie usytuowanie wpływa na niezwykłe walory widokowe miejscowości. Szkoła znajduje się na wzniesieniu, co sprawia,że z jej okien roztaczają się przepiękne widoki,

Szkoła Podstawowa w Wojaszówce powstała dzięki wielkiemu zaangażowaniu oraz pracowitości mieszkańców. Budynek szkoły został wzniesiony w 1880 r. na gruncie podarowanym przez miejscowego dziedzica. Była to początkowo szkoła ludowa. Od 1912 r. kierownictwo nad tą placówką oświatową objął Kajetan Trybus, który z inicjatywy mieszkańców został w 1998 r. patronem szkoły. Był on wybitnym pedagogiem i przyjacielem dzieci. Wśród uczniów i młodzieży pozaszkolnej prowadził działalność mająca na celu kształtowanie postawy patriotycznej, organizował wycieczki krajoznawcze i spotkania z przedstawicielami oświaty i nauki. Inspirował swych uczniów do nauki, pracy nad osobistym rozwojem, co skutkowało dużym wzrostem poziomu wykształcenia wśród mieszkańców. Obecnie dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wojaszówce jest Pani Ewa Górska. Szkoła  słynie z przyjaznej atmosfery, sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Gwarantuje uczniom bezpieczne warunki nauki, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, otwartość na potrzeby uczniów, opiekę świetlicy szkolnej, pedagoga, opiekę pielęgniarską.  Dysponuje nowoczesną bazą, którą tworzą: kolorowe, przytulne sale I – III, sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne, biblioteka, bardzo dobrze wyposażona świetlica, pracownia techniczna, stołówka serwujące pyszne obiady, nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, wybudowany w ramach Programu Radosna Szkoła. Po dziewięciu latach od narodzenia się w głowach mieszkańców pomysłu; dzięki ich wielkiej pracy, zaangażowaniu, niezwykłej energii, kreatywności i wiary w sukces,  przy szkole wybudowana została i w 2007 r. oddana do użytku nowoczesna sala gimnastyczna. Odbywają się w niej zawody sportowe, konkursy oraz akademie, jest to miejsce, gdzie młodzież może spędzać wolny czas na treningach, zajęciach tanecznych, areobiku.

W Szkole Podstawowej Im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce realizowane są różnorodne projekty i programy poszerzające ofertę edukacyjno – wychowawczą. Są to między innymi: Program Erasmus+, Program SuperKoderzy, Program Owoce w szkole, Szklanka mleka. W szkole działa zespół muzyczny oraz zespół taneczny. Na terenie szkoły odbywa się Gminy Konkurs Recytatorski, Konkurs Plastyczny oraz Konkurs Wokalny, organizowany pod hasłem: każdy dzień jest jak kwiat, który zakwita jak wiosna… .

Szkoła od kilku lat współpracuje z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Ochrony Zwierząt, angażując się w pomoc dla schroniska Kundelek oraz  dla hospicjum, dla koni Kraina Koni. Uczniowie biorą udział w wielu akcjach społecznych : Szlachetna Paczka, Pola Nadziei, Misie Ratownisie, kształtując w ten sposób swą wrażliwość na potrzeby innych ludzi, zwierząt, na problemy związane z ochroną środowiska.

 W szkole działa system  pomocy dzieciom o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Mają one tu możliwość rozwoju swych indywidualnych zdolności i zainteresowań.

Obok atmosfery nauki, radość dzieciom przynoszą atrakcyjne imprezy szkolne: Pasowanie na Ucznia, obchody Święta Niepodległości, Święto Konstytucji Trzeciego Maja, Dzień Nauczyciela, Dzień Dziecka, zabawa karnawałowa, Dzień Babci i Dziadka.

Szkoła Podstawowa Im. Kajetana Trybusa w  Wojaszówce to miejsce, które kształci i wychowuje w duchu powszechnie uznanych wartości.

Realizujemy program: Pogromcy języków - język angielski

Aktualności:

27 grudnia 2019 | Wojaszówka | Szkoła Podstawowa im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce

Pracujemy na Scratchu

27 grudnia 2019 | Wojaszówka | Szkoła Podstawowa im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce

Nagrywamy teksty i pracujemy nad makietą

23 października 2019 | Wojaszówka | Szkoła Podstawowa im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce

Powitanie robotów:)

Z wielkim przejęciem czekaliśmy na tę chwilę i wreszcie są z nami, nasi nowi pomocnicy w projekcie. Uczniowie z zapałem nadali robotom nowe życie składając je oraz z uśmiechem na ustach dokonali ‘jazdy próbnej’:)

Czytaj dalej
8 października 2019 | Wojaszówka | Szkoła Podstawowa im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce

Ruszamy z Orange!

Szkoła

We wrześniu bierzącego roku koordynatorzy projektu dokonali selekcji uczniów, którzy będą działać realizując ścieżkę “Podgromcy Języków”. Na pierwszych zajęciach uczniowie zostali poinformowani na czy polegać będzie nasze nowe przedsięwzięcie, zostały podzielone obowiązki oraz podane zostały terminy zajęć. Uczniowie będą spotykać się we środy na zajęciach dodatkowych.

Czytaj dalej
30 września 2019 | Wojaszówka | Szkoła Podstawowa im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce

Szkolenie w Krakowie

Szkoła

Bardzo mile przyjęliśmy wiadomość, o tym że nasza szkoła została zakwalifikowana do wzięcia udziału w programie Orange. W związku z nadchodzącymi nowymi wyzwaniami dwie nauczycielki z naszej szkoły: Mariola Radwańska-Gibadło oraz Pani Ania Chrobak wzięły udział w szkoleniu w Krakowie. Na zajęciach poznałyśmy zasady programu, harmonogram zajęć oraz w miłej atmosferze zgłebiałyśmy arkana mbotów:) Serdecznie […]

Czytaj dalej