Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

Warszawa

Misja szkoły

Chcemy, żeby nasze szkoły kształciły uczniów tak, aby radzili sobie w nieustannie zmieniającym się świecie oraz odważnie stawiali czoła coraz bardziej wymagającej rzeczywistości. Najważniejszym zadaniem naszej szkoły jest troska o każde dziecko i stworzenie warunków do jak najlepszego rozwoju.

Wizja szkoły

Zespół Szkół Społecznych STO powstał w wyniku aktywności i ogromnego zaangażowania rodziców i nauczycieli lokalnej społeczności. Uczeń w naszej szkole jest przede wszystkim aktywnym uczestnikiem oddziaływań wychowawczych, a nie biernym odbiorcą edukacji. Nasze szkoły charakteryzuje tworzenie dobrej szansy edukacyjnej każdemu uczniowi oraz staranne wychowanie, które jest podstawą rozwoju każdej osoby ku wartościom.

Nasze szkoły w lokalnym środowisku są postrzegane jako instytucje przyjazne, radosne i twórcze, gdzie każdy uczeń odkrywa i rozwija swoje zdolności i talenty. Szkoła to miejsce gdzie młody człowiek poznaje smak sukcesu indywidualnie i w pracy zespołowej, ale również mierzy się z porażkami przygotowując się do pełnego i aktywnego życia.

Realizując wizję szkoły kształtujemy w naszym środowisku wybrane wartości:

– odpowiedzialność – sprzyja efektywnej nauce dzięki różnym zobowiązaniom, które uczniowie świadomie podejmują i ponoszą konsekwencje;

– uspołecznienie – szkoła funkcjonuje dzięki wspólnej aktywności rodziców i nauczycieli, dzięki tej wartości uczniowie są otwarci na siebie nawzajem i udzielają się na rzecz innych;

– dzielność – uczeń potrafi radzić sobie z różnymi przeciwnościami i porażkami, ale też wyznacza sobie cele i konsekwentnie do nich zmierza.

 

Realizujemy program: Mikrobitowcy

Aktualności:

23 stycznia 2020 | Warszawa | Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

#SuperKoderzy uczą innych

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia dodatkowe “Mikrobitowcy” przekazują wiedzę dalej! W tej fotorelacji widzicie uczniów klasy 6, którzy pracują z płytkami micro:bit. Lekcję prowadzą ich koledzy z klasy.

Czytaj dalej
3 stycznia 2020 | Warszawa | Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

Otrzymaliśmy koszulki :)

Dotarły do nas koszulki, notesy i inne gadżety dla #SuperKoderów. Bardzo za nie dziękujemy! Sprawiły nam sporo radości. Spodobały się też Photonowi, nowemu mieszkańcowi naszej pracowni.

Czytaj dalej
17 września 2019 | Warszawa | Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

#CodeWeek2019

Od 5 do 20 października w całej Europie świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Wszystkie klasy uczyły się programować na lekcjach informatyki. Młodsi uczniowie sterowali robotem, dzieci starsze rozwiązywały programistyczne zadania na stronie blockly.games oraz tworzyły własne projekty z użyciem platformy Scratch. Uczniowie klas 7 programowali w języku Python […]

Czytaj dalej