Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance

Trzcianka

Realizujemy program: Robo-matematycy

Aktualności:

29 listopada 2020 | Trzcianka | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance

Czujniki, brzęczyki i diody

Szkoła

W listopadzie udało nam się spotkać w bardzo małej grupie, żeby przećwiczyć w praktyce, to co omówiliśmy w teorii zdalnie. Utworzyliśmy zmienną, żeby duszek mówił nam, jak daleko od przeszkody znajduje się robot. Wykorzystaliśmy też brzęczyki i diody, żeby robot informował nas, jak blisko przeszkody się znajduje.

Czytaj dalej
28 października 2020 | Trzcianka | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance

DZIAŁAMY ZDALNIE

Szkoła

Mimo, że nie możemy się spotkać w szkole to nie przestaliśmy działać, spotkaliśmy się dzisiaj na Teamsie, aby porozmawiać na temat ultradźwiękowego czujnika odległości. Dowiedzieliśmy się, że czujnik ten działa tak jak metoda echolokacji, stosowanej np. przez nietoperze. Nietoperz wysyła sygnał, a następnie go odbiera, jeśli odbije się od przeszkody. Na podstawie czasu, który upłynął […]

Czytaj dalej
20 października 2020 | Trzcianka | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance

Szkoła opanowana przez roboty!

Szkoła

We wtorek 20.10. odbyło się kolejne spotkanie #Superkoderów. Postanowiliśmy dać robotom trochę więcej miejsca i „wypuściliśmy” je na szkolny korytarz, sprawdziliśmy czujniki odległości oraz zrobiliśmy wyścigi robotów. Prędkość robotów zależała od skryptów, które stworzyliśmy w programie mBlock. Nie możemy się już doczekać kolejnych zajęć.

Czytaj dalej
6 października 2020 | Trzcianka | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Trzciance

#SuperKoderzy wystartowali!

Szkoła

6.10.2020 r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z robotami Mbot. Dobraliśmy się w grupy, zainstalowaliśmy program Mblock i … zaczęliśmy skręcać nasze roboty. Było to tak wciągające, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy minęły nasze zajęcia 😊. Już niedługo spotykamy się znów, żeby wprawić nasze roboty w ruch.

Czytaj dalej