Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

Tarnów

Realizujemy program: Mistrzowie internetu

Aktualności:

28 lutego 2020 | Tarnów | Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

Ostatnia prosta

Szkoła

W lutym jesteśmy już na ostatniej prostej. Wydzielone mini-grupy uczniów ukończyły swoje fragmenty strony, pozostało nam tylko złożenie wszystkiego w całość i końcowe szlify. Strona stworzona przez uczniów zawiera informacje dotyczące zjawiska hejtu oraz porady dotyczące radzenia sobie z nim. Pierwsza wersja graficzna strony wymaga jeszcze poprawek, doboru kolorystyki i efektów. Przed nami jeszcze kilka […]

Czytaj dalej
23 stycznia 2020 | Tarnów | Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

Zapełniamy treścią, skryptujemy…

Szkoła

Prace nad stroną trwają w najlepsze. Po uzgodnieniu zadań i przeprowadzeniu małego researchu, zabieramy się za wprowadzanie treści oraz wykorzystanie skryptowanych okienek. Modyfikujemy, dostosowujemy do potrzeb i rozbudowujemy szablony i rozwiązania z W3School, przy okazji sporo się ucząc na temat ‘schludnego’ zapisu kodu.

Czytaj dalej
29 listopada 2019 | Tarnów | Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

w3schools, CSS…

W listopadzie skupiliśmy się na poznawaniu poleceń CSS oraz doborze szablonu z bazy w3schools. Zapoznaliśmy się z przykładowymi tablicami typu “cheatsheet” z CSS oraz analizowaliśmy dostępny publicznie plik stylu w3schools. Ogromne ilości kodu na początku robią wrażenie, ale wybieramy z niego tylko to, co nam jest potrzebne… i do pracy!

Czytaj dalej
17 października 2019 | Tarnów | Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

Zaczynamy rozumieć…

Na kilku pierwszych zajęciach poznajemy edytor online Thimble od Mozilli i łączymy przyjemne z pożytecznym – tworzymy zarówno “głupoty” jak i strony o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym – ot taki test kolorów 🙂 Poznajemy podstawowe polecenia – zarządzanie kolorami, wstawianie zdjęć, łączy, formatowanie wielkości i położenia elementów strony.

Czytaj dalej
25 września 2019 | Tarnów | Niepubliczna Niepłatna Szkoła Podstawowa w Tarnowie

SuperKoderzy z Tarnowa już programują!

Wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego, ale także początek (miejmy nadzieję) długiej przygody z programowaniem. Choć sama idea programowania dzieciom obca nie jest, gdyż programujemy już od wczesnych klas szkoły podstawowej (chociażby Scratch), to nauka języka HTML i CSS stanowi dla nich nowe doświadczenie. Zaczynamy od podstaw – czym jest HTML, jak się za […]

Czytaj dalej