Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

Suchowola

20 grudnia 1958 r. w Suchowoli pod przewodnictwem Pana Mańkowskiego stworzono Komitet Popierania Budowy Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego, w tym szkoły w Suchowoli. Dzięki usilnym staraniom kierownika Mańkowskiego 16  września 1959 r. powołano Społeczny Komitet Budowy Szkoły, w którego skład weszli mieszkańcy Suchowoli.

  Zgodnie z założeniami Planu Milenijnego Społeczny Komitet Budowy Szkoły w Suchowoli musiał przed rozpoczęciem budowy zgromadzić wkład własny, stanowiący ok.20-30% inwestycji. Z tego powodu suchowolanie dobrowolnie się opodatkowali. Oprócz podatku milenijnego, który wnosili na rzecz budowy szkół pomników w całym kraju , wpłacili 50 zł od gospodarstwa na rzecz szkoły w Suchowoli. Obiecali też pomoc przy budowie. I słowa dotrzymali. Przy budowie szkoły pomagali dorośli i starsi uczniowie. Załatwianie wszelkich formalności i doglądanie prac budowlanych  to zasługa pana Mańkowskiego.

  22 grudnia 1964 r. inspektor budowlany dokonał końcowego odbioru budynku szkolnego i przekazał go do użytku.

6 stycznia 1965 r. nastąpiło uroczyste otwarcie budynku szkolnego. Jak na owe czasy była to jedna z piękniejszych szkół.

Szkoła przyjęła imię Marii Konopnickiej.

Realizujemy program: Majsterkowicze 2.0

Jerzy Lewczuk

Prowadzący

Aktualności:

16 stycznia 2018 | Suchowola | Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

Nasza pierwsza relacja :-)

Szkoła

Odzyskane hasło do kokpitu daje możliwość tworzenia relacji z naszych działań! Jesteśmy jako #SuperKoderzy już widoczni na nowej stronie naszej szkoły. Można będzie nasze działania obserwować zarówno w aktualnościach jak i http://pspsuchowola.szkolnastrona.pl

Czytaj dalej