Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 "Twoja Przyszłość"

Sosnowiec

Jesteśmy jedną z pierwszych niepublicznych szkół podstawowych w Sosnowcu, i jedną z najstarszych w Zagłębiu i na Śląsku. Niemal dwudziestoletnie doświadczenie jest naszą ogromną siłą i atutem. Dbamy o najwyższy poziom nauczania i najlepsze możliwe warunki nauki i pracy.

Realizujemy program: Cyfrowi DJe

Aktualności:

28 lutego 2018 | Sosnowiec | Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 "Twoja Przyszłość"

Makey Makey w akcji

Szkoła

Tak wyglądały nasze ostatnie  zajęcia z programu Cyfrowi DJ’e. Graliśmy na owocach, cukierkach a nawet na naszych nosach. W czasie zajęć  wykorzystywaliśmy przystawkę Makey Makey, która pozwala zamieniać impulsy elektryczne w dźwięk. Na koniec zajęć kompozytorzy zjedli z przyjemnością swoje “instrumenty”. Wszyscy bawili się znakomicie.

Czytaj dalej
16 stycznia 2018 | Sosnowiec | Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 "Twoja Przyszłość"

Sekwencer zaawansowany bez tajemnic.

Szkoła

Uczniowie klas 4 zrealizowali wszystkie zajęcia z sekwencerem zaawansowanym. Efektem tych zajęć jest powstanie  kompozycji  opartych na melodii “Panie Janie”. Uczniowie pracowali w programie audiosauna, korzystali przy tym z zapisu wielościeżkowego odzwierciedlającego partyturę. Tworząc patterny dobierali instrumenty i  stosowali repetycję . W efekcie powstały wspaniałe utworki wielościeżkowe o ciekawych brzmieniach i oryginalnym charakterze. Młodzi kompozytorzy pracowali […]

Czytaj dalej
11 grudnia 2017 | Sosnowiec | Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 "Twoja Przyszłość"

Kodowanie z sekwenserem zaawansowanym

Uczniowie klas 4 Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Sosnowcu realizują kolejne lekcje z cyklu zajęć SuperKoderzy, Mali DJe. Mamy już za sobą sekwencer rytmiczny i melodyczny. Tym razem pracowaliśmy z sekwencerem zaawansowanym. Uczniowie poprawnie stosują wartości rytmiczne i pauzy, znają i stosują dźwięki z zakresu gamy C-Dur, odczytują zapisy nutowe, potrafią już tworzyć melodie […]

Czytaj dalej
17 października 2017 | Sosnowiec | Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 "Twoja Przyszłość"

Zajęcia z sekwenserem rytmicznym

Szkoła

Pierwsze zajęcia z  wykorzystaniem sekwensera rytmicznego mamy już za sobą . Uczniowie z wielkim zapałem i fantazje podeszli do zajęć. wszyscy uczymy się kodowania i świetnie się przy tym bawimy.  

Czytaj dalej