Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach

Serby

Szkoła Podstawowa w Serbach została otwarta 17 września 1946r. Początkowo mieściła się w budynku po starej poczcie. W 1957r, szkoła przeniosła się do nowo wybudowanego budynku przy ulicy Ogrodowej 18. W 1973 roku szkole nadano imię Mikołaja Kopernika. W bieżącym roku szkolnym 2019/20 oddano do użytku nową część, w której mieści się przedszkole i zajęcia mają uczniowie edukacji wczesnoszkolnej.

Do naszej szkoły uczęszcza 164 dzieci, a do przedszkola 79 dzieci.

Realizujemy program: Majsterkowicze 2.0

Aktualności:

18 października 2019 | Serby | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach

Śrubokręty w dłoń!

Szkoła

Kolejne spotkanie, kolejne wyzwanie. Tym razem uczniowie zostali prawdziwymi majsterkowiczami i rozpoczęli pracę nad złożeniem robota Lofi. Na kolejnym spotkaniu #SuperKoderzy pracowali and złożeniem skrzynki, w której będą przechowywać elementy niezbędne do złożenia robota Lofi. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale wszyscy z nim sobie poradzili. Dodatkowo każdy zespół stworzył też swoją wizytówkę, którą umieścił […]

Czytaj dalej
17 września 2019 | Serby | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach

Witaj, świecie!

Szkoła

Na pierwszych zajęciach #SuperKoderzy doskonalili swoje umiejętności w programowaniu w środowisku Scratch 3.0. Dla uczniów został stworzona specjalna wirtualna klasa na stronie: scratch.mit.edu. Na zajęciach dzieci poznawały podstawy sterowania duszkami za pomocą klawiatury oraz poznały tajniki rysowania z nowym przybornikiem Scratcha.

Czytaj dalej