Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

Ścięgny

Kameralna, wiejska szkoła z bogatą historią i tradycją. Położona w malowniczym krajobrazie nieopodal łąk i lasu, z widokiem na Karkonosze i Śnieżkę.

strona www

SP Ścięgny na Facebooku

Realizujemy program: Mistrzowie internetu

Mateusz Piechnik

Magister Świętej Teologii z zakresu historii Kościoła na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, absolwent podyplomowych studiów informatycznych z zakresu nauczania informatyki, członek Microsoft Educator Community z tytułem Certified Microsoft Innovative Educator. Komputerowy Geek. Pasjonat technologii mobilnych, zapalony nauczyciel kodowania i programowania, wielki fan Androida. Prywatnie: zakochany bez pamięci–mąż Karoliny i tata dwóch najpiękniejszych córek.

Aktualności:

21 listopada 2020 | Ścięgny | Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

Podstawy w HTML’u – początki w tworzeniu naszych stron.

Powoli idziemy do przodu z pisaniem stron WWW, choć nie jest łatwo nam pracować on-line. Spotykamy się na lekcjach informatyki na wideo-lekcjach w aplikacji Teams. Nasze stronki mają już tło, potrafimy zrobić nagłówek, zmieniamy kroje i kolory czcionek. Powoli nasze projekty nabierają kształtu. Przed nami punktory, tabele, obrazy oraz linki do podstron.

Czytaj dalej
27 października 2020 | Ścięgny | Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

Zaczynamy przygodę z HTML’em

Zaczynamy pisanie stron. poznajemy podstawowe komendy – <HTML>, <HEAD>, <TITLE>, <BODY> Uczymy się podstaw, poznajemy budowę strony, piszemy strukturę strony w języku HTML i zapisujemy to w pliku. To wszystko za pomocą bardzo niepozornego narzędzia jakim jest NOTATNIK.

Czytaj dalej
6 października 2020 | Ścięgny | Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

Witaj cyfrowy świecie, witajcie SuperKoderzy!

Witajcie wszyscy programujący i kodujący. Witamy Was serdecznie i pozdrawiamy z samego serca Karkonoszy. Uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej w Ścięgnach i p. Mateusz

Czytaj dalej