Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

Ścięgny

Kameralna, wiejska szkoła z bogatą historią i tradycją. Położona w malowniczym krajobrazie nieopodal łąk i lasu, z widokiem na Karkonosze i Śnieżkę.

strona www

SP Ścięgny na Facebooku

Realizujemy program: Poszukiwacze skarbów

Kazimierz Bielawski

Prowadzący

nauczyciel historii

Mateusz Piechnik

Magister Świętej Teologii z zakresu historii Kościoła na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, absolwent podyplomowych studiów informatycznych z zakresu nauczania informatyki, członek Microsoft Educator Community z tytułem Certified Microsoft Innovative Educator. Komputerowy Geek. Pasjonat technologii mobilnych, zapalony nauczyciel kodowania i programowania, wielki fan Androida. Prywatnie: zakochany bez pamięci–mąż Karoliny i tata dwóch najpiękniejszych córek.

Aktualności:

25 listopada 2019 | Ścięgny | Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

Spotkanie z Chronoskiem czyli poznajemy linię czasu.

Nowa era? Stara Era? Przed Chrystusem, czy po Chrystusie? Dzięki Chronoskowi poznaliśmy i zrozumieliśmy czym jest linia czasu. Dzięki możliwościom Scratcha stworzyliśmy prostą grę, w której zaprogramowaliśmy Chronoska poruszającego się po linii czasu.

Czytaj dalej
30 października 2019 | Ścięgny | Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

#CodeWeek2019 u #SuperKoderów w Ścięgnach.

Europejski Tydzień Kodowania także u nas! Bawiliśmy się na platformie code.org, i dzięki grom edukacyjnym zgłębialiśmy tajniki pracy programisty. Pomogły nam w tym gry programowania blokowego – Minecraft, Star Wars, Krain Lodu, Vaiana, Angry Birds i inne. Wielu z naszych uczniów zdobyło ciekawe certyfikaty potwierdzające umiejętność kodowania. Drugą atrakcją CodeWeek były roboty mBot, dzięki którym […]

Czytaj dalej
17 września 2019 | Ścięgny | Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Ścięgnach

Witaj, świecie! Hello World! Witajcie #SuperKoderzy!

Serdecznie witamy wszystkich #SuperKoderów. Przedstawiamy się Wam. Pochodzimy z pięknej malowniczej wioseczki u podnórza Karkonoszy i Śnieżki – ze Ścięgien. Jesteśmy uczniami klasy piątej i będziemy kodować razem z naszymi dwoma nauczycielami: p. Mateuszem – informatykiem i katechetą oraz p. Kazimierzem – historykiem. Pozdrawiamy serdecznie.

Czytaj dalej