Szkoła Podstawowa nr 65

Poznań

Po trzech latach 20 października 1978 Szkoła otrzymała imię Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury. Obecny podczas uroczystości syn Franciszka Żwirki, pan Henryk Żwirko, odsłonił tablicę pamiątkową w holu głównym . W ósmą rocznicę tego wydarzenia szkoła otrzymała sztandar, który został ufundowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców.

W kolejnych latach szkoła została przyjęta m. in. do Klubu Przodujących Szkół, do Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, uzyskała certyfikat Szkoły z Klasą, Kreatywnej Szkoły, Szkoły z Klimatem oraz Szkoły Odkrywców Talentów.

W ciągu wszystkich lat funkcjonowania szkoły organizowane były liczne apele i uroczystości, realizowano różnorodne programy i projekty edukacyjne. Szkoła współpracowała z innymi placówkami i organizacjami. Uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach i odnosili w nich sukcesy, wydawali szkolne gazetki, zwyciężali w zawodach sportowych.

Wiele lat historii szkoły przyczyniło się do powstania tradycji, które stały się szczególnie bliskie całej społeczności szkolnej i są do dziś jej cechą charakterystyczną (np. Dzień Patrona, Drzwi Otwarte, koncerty charytatywne). Są też takie dni, na które uczniowie zawsze czekają z niecierpliwością, kiedy odbywa się Rambit Mikołajkowy, wigilie klasowe, baliki karnawałowe, zielone szkoły czy klasowe wycieczki. W 2013 roku powstał hymn oraz logo szkoły.

Od roku szkolnego 2013/14 Szkoła Podstawowa nr 65 i Przedszkole nr 175 funkcjonują jako Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5.

Realizujemy program: Robo-matematycy

Aktualności:

4 czerwca 2019 | Poznań | Szkoła Podstawowa nr 65

Finałowy wyścig

Szkoła

Przygotowania do niego zajęły nam sporo czasu. Nie wszystkie skrypty zadziałały tak, jak drużyny sobie życzyły. Wybraliśmy ten, który sprawował się najlepiej i urządziliśmy zawody. Zwyciężyły dziewczyny! Lecz chłopcy obiecali im rewanż na dodatkowych zajęciach (Zdjęcia najlepiej oglądać w nowej karcie).

Czytaj dalej
26 marca 2019 | Poznań | Szkoła Podstawowa nr 65

Z matematyką za pan brat

Szkoła

Marzec poświęciliśmy matematyce. Nikt nas z arytmetyki nie zagnie!:) Pozdrawiamy z Poznania!

Czytaj dalej
6 marca 2019 | Poznań | Szkoła Podstawowa nr 65

Światło i dźwięk

Szkoła

Na ostatnich zajęciach w lutym zakończyliśmy Lekcję 2. Roboty zaprezentowały pokaz różnobarwnych świateł do zakodowanej i odgrywanej przez jednego mBota muzyki. Ciekawe, kto odgadnie, jaki utwór został odegrany? Filmik z zajęć…

Czytaj dalej
12 lutego 2019 | Poznań | Szkoła Podstawowa nr 65

Silniki, brzęczyki i diody

Szkoła

Witajcie po feriach! Realizujemy obecnie Lekcję nr 2 – poznajemy nasze mBoty. Dużo przy tym frajdy i zamieszania:) Filmik – zmagania z mBotami… Pozdrawiamy!  

Czytaj dalej
29 grudnia 2018 | Poznań | Szkoła Podstawowa nr 65

4 zespoły – 4 roboty – 5 zdjęć

Szkoła

Witajcie, pozdrawiamy z Poznania. nauczyliśmy się już kodować w Scratchu, uruchomiliśmy m-boty, zrobiliśmy sesję zdjęciową w FIRMOWYCH:) t-shirtach. Jesteśmy gotowi do powitania Nowego Roku!

Czytaj dalej