Witamy w świecie Superkoderów!

23 sierpnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 264 odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach programu Fundacji Orange #SuperKoderzy. Udział w nim wzięło 10 nauczycieli z różnych szkół z całej Polski. SP 264 reprezentowały panie Małgorzata Różańska oraz Monika Piskorska.

Szkolenie, które prowadziła pani Anna Romańska było związane z przystąpieniem szkoły do programu #SuperKoderzy i miało za zadanie przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć w ramach wybranej przez placówkę ścieżki edukacyjnej. W naszej szkole będziemy realizować ścieżkę „Odkrywcy świata”, która doskonale wpisuje się w oczekiwania i zainteresowania naszych uczniów. Nieustannie poszukujemy  aktywnych, atrakcyjnych metod nauczania ponieważ przyświeca nam idea  poznawania świata w sposób twórczy i kreatywny. Uważamy, że nauka to nie tylko teoria, ale przede wszystkim pasjonujące eksperymenty i doświadczenia.  Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystają również podczas tworzenia gier i projektów w środowisku Scratch.