Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus

Warszawa

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus powstała z naturalnej potrzeby zapewnienia naszym przedszkolnym wychowankom kontynuacji edukacji w klasach I – VIII na najwyższym poziomie.

Nasze drzwi otwarte są dla wszystkich, którzy pragną rozwijać się w duchu wspierania inteligencji dominujących oraz wzmacniania tych słabszych.

Dla nas każde dziecko jest zdolne i każde ma wiele talentów – tych widocznych i tych, które pomagamy odkryć. Nauka nie opiera się tylko na obowiązującym programie MEN, ale również na wielu projektach, prezentacjach, rozszerzonych zajęciach językowych, fakultatywnych oraz  indywidualnych autorskich programach.

Szkoły Gaudeamus zapewniają uczniom optymalne warunki poznawcze oraz szybkie przyswajanie wiedzy gwarantujące osiągnięcie sukcesu na miarę własnych możliwości. Są miejscem, gdzie w oparciu o uniwersalne wartości: szacunek, tolerancję, praworządność kształci się ambitnych, empatycznych, świadomych swojej wartości, niezależnych w myśleniu i samodzielnych w działaniu młodych ludzi. Uczymy dzieci, jak się uczyć by nauka sprawiała im radość, dlatego też  myślą przewodnią Szkół Gaudeamus stały się:  RADOŚĆ – NAUKA – PASJA.

Realizujemy program: Odkrywycy świata

Aktualności:

3 stycznia 2019 | Warszawa | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus

grudniowe prezenty

Szkoła

W grudniu, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, dotarła do naszej szkoły paczka z gadżetami Superkoderów. Niespodzianka sprawiła nam mnóstwo przyjemności.Naszą radość widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy serdecznie. Ubrani w koszulki Superkoderów zastanawialiśmy się jak można wykorzystać wiatr w działalności człowieka. Sprawdzaliśmy jak siłą wiatru można przenosić ziarenka piasku i w końcu budowaliśmy elektrownię wiatrową, analizowaliśmy […]

Czytaj dalej
30 listopada 2018 | Warszawa | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus

Obserwacje pogody na przyrodzie

Szkoła

Po zajęciach wprowadzających zaczęliśmy w końcu realizację projektu Odkrywcy świata na lekcjach przyrody. Zaczęliśmy od doświadczenia wyścig balonów i rozmawialiśmy dlaczego one się poruszają i co na ten ruch wpływa. Potem zrobiliśmy doświadczenie ze spiralą poruszającą się nad źródłem ciepła. Następnie uzupełniliśmy kartę pracy dotyczącą różnicy ciśnienia atmosferycznego i ułożyliśmy definicję wiatru, dyskutując jednocześnie nad […]

Czytaj dalej
30 października 2018 | Warszawa | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus

Młodsze klasy poznają Scratcha

Szkoła

W naszej szkole projekt Odkrywcy świata realizowany jest w kilku klasach. Klasa szósta zaczęła od przypomnienia Scratcha już we wrześniu, natomiast klasy czwarte poznały Scratcha dopiero teraz. Póki co, narzędzie jest dla nich dość trudne, ale tworzenie duszków sprawia im dość dużo przyjemności. Wszyscy nie możemy się doczekać, kiedy zaczniemy działać na przyrodzie… A to […]

Czytaj dalej
1 października 2018 | Warszawa | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Gaudeamus

Zaczynamy pracę w Scrat’chu

Szkoła

Na pierwszych wrześniowych zajęciach przypomnieliśmy co już wiemy o programie Scratch.  Omówiliśmy zasady programowania, przygotowywania prostych skryptów i edytowania “duszka”.

Czytaj dalej