Podczas wizyty w FAB

 

Relacja Pana Marka Grzywna- nauczyciela informatyki w SP23 w Toruniu

Przygoda z FabLab Powered by Orange rozpoczęła się jeszcze w 2018 roku. Dla nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z SuperKoderami, czyli uczestnikami programu Orange, którzy budują, a następnie programują roboty, został zorganizowany ogolnopolski konkurs na stworzenie pomocy dydaktycznej dla dzieci ze specjalnymi trudnościami edukacyjnymi.
Postanowiłem wziąć udział, przecież na co dzień wymyślam wiele pomocy, które sprawiają że nauka jest łatwiejsza i przyjemniejsza.
W drugiej połowie grudnia otrzymałem informację że znalazłem się w 5 laureatów i w lutym 2019 będę mógł wykonać pomoc naukowa w FabLabie przy ulicy Twardej w Warszawie.
8 lutego o 10 zacząłem swoją przygodę. FabLab to miejsce niezwykłe. Mnóstwo drukarek 3D, laser, pracownia krawiecka, stolarnia, wyrzynarka CNC, prototypownia, ale co najważniejsze mnóstwo pozytywnie zakręconych pasjonatów nauki, którzy od samego początku byli bardzo pomocni, mowiac: Twój projekt z Minecraftem to niesamowita rzecz… Ale to będzie super…
Minecraft Błocks składa się z planszy, która zbudowana została  z 36 elementów zaprojektowanych w Fusion 360 i wyciętych na laserze. Elementy łącząca się ze sobą tworząc matę pikseli 6×6. Nie ma Minecrafta bez postaci Steve’a, który został zaprojektowany, a następnie wydrukowany w technologii 3D. Bloczki do algorytmów wydrukowane zostały na laserze. Całość umieszczona została w ozdobnym pudełku zbudowanym ze sklejki. Etapy i efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach.

edf
edf
edf
edf
dav
dav
dav
edf