Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza

Sandomierz

Szkola

Realizujemy program: Robo-matematycy

Aktualności:

25 marca 2019 | Sandomierz | Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza

Pogromcy mBotów.

Kilka kolejnych zajęć Superkoderzy poświęcają na poznanie mBotów oraz możliwośći ich zaprogramowania. Próbują pierwszych programów zarządzających ruchem robota. Testują trzy tryby pracy: robot zdalnie kierowany, unikający przeszkód, robot śledzący linię. Jest przy tym pełno radości i zabawy. I o to chodzi!

Czytaj dalej
6 stycznia 2019 | Sandomierz | Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza

Tabliczka mnożenia

Grudniowe spotkania “czwórkowych Superkoderów” były jak zawsze bardzo emocjonujące i ciekawe. Utrwalaliśmy instrukcje warunkowe i tworzyliśmy pierwszą grę zespołową pt. “Tabliczka mnożenia”. Było tworzenie nowych zmiennych, animowana scena oraz kolorowy duszek, który przedstawiał zasady gry i oczywiście, jak przystało na Robo-matematyków, trening umiejętności matematycznych. Intensywnej pracy sprzyjał profesjonalny strój oraz niezbędne notatniki, długopisy i smycze. […]

Czytaj dalej
26 listopada 2018 | Sandomierz | Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza

Poznajemy język programowania Scratch!

Kolejne dwa spotkania za nami. Pojawiły sie pierwsze animacje i nieco bardziej zaawansowane skrypty, wprowadzamy pierwsze instrukcje warunkowe. Młodzi superkoderzy z wielką radościa odkrywają, że mozna nauczyc komputer, aby robił dokładnie to co chcą. Programowanie nie jest trudne, ale wymaga czasu i wytrwałości!

Czytaj dalej
24 października 2018 | Sandomierz | Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jarosława Iwaszkiewicza

Robo-matematycy do dzieła!

Ruszamy do akcji! W dniu 23.10.18 rozpoczeli pracę młodzi Superkoderzy z klasy 4e. Początki są trudne ponieważ dotyczą teoretycznych podstaw programowania: interfejs Scratcha,  krótkie skrypty, wszystko po to by… wyruszyć w dalszą podróż z programowaniem. Jest zapał, są chęci i zaangazowanie! Jesteśmy dobrej myśli.

Czytaj dalej