Szkoła Podstawowa "Małe Morze" im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Puck

Realizujemy program: Robo-matematycy

Aktualności:

28 marca 2019 | Puck | Szkoła Podstawowa "Małe Morze" im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Wielki finał!

Szkoła

Zwieńczenie projektu #Superkoderzy odbyło się w formie wyścigu. Przed uczniami zostały postawione liczne zadania matematyczne. Poprawne rozwiązanie powodowało, że robot przesuwał się do przodu. Osoby, które wybierały zadania o wyższym poziomie trudności mogły liczyć na szybsze ukończenie wyścigu, a rozwiązanie wszystkich ćwiczeń automatycznie dawało wygraną. Jak widać – wszyscy są zadowoleni, upominki rozdane, a nasza […]

Czytaj dalej
26 stycznia 2019 | Puck | Szkoła Podstawowa "Małe Morze" im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Na finiszu!

Szkoła

Grudzień i styczeń to czas, w którym udało się nam zrealizować wiele zagadnień. Roboty jeździły, grały, świeciły, ścigały się. W międzyczasie dostaliśmy również paczkę od fundacji, uczniów bardzo ucieszyły upominki i gadżety. Zbliżamy się do finiszu, kiedy to okaże się, która z drużyn najszybciej poradzi sobie z rozwiązaniem postawionych zadań!!

Czytaj dalej
1 grudnia 2018 | Puck | Szkoła Podstawowa "Małe Morze" im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Pierwsze koty za płoty!

Szkoła

Na pierwszych zajęciach projektu #SuperKoderzy uczniowie mieli okazje zapoznać się robotami, których będziemy używali w trakcie zajęć. Własnoręczne montowanie urządzeń dało dużo frajdy i motywacji do działania. Kolejnym krokiem było założenie kont uczniowskich Scratch. Następnie zainstalowaliśmy i skonfigurowaliśmy aplikację mBot. Zapału do działania jest sporo, oczekujemy z niecierpliwością kolejnych zajęć!

Czytaj dalej
1 listopada 2018 | Puck | Szkoła Podstawowa "Małe Morze" im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

W gotowości!

Szkoła

Sala przygotowana, sprzęt na miejscu, grupa zwarta i gotowa. Już za tydzień ruszamy z realizacją projektu. Wkrótce relacja z pierwszych zajęć!  

Czytaj dalej
30 września 2018 | Puck | Szkoła Podstawowa "Małe Morze" im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

W gotowości!

Szkoła

Z dumą rozpoczynamy udział w projekcie #SuperKoderzy. Szkolenie za nami, miejsce na zajęcia przygotowane, uczniowie chętni do działania. W zajęciach wezmą udział 4 zespoły, w skład których wchodzą dzieci z klas 5-6 SP. W najbliższych miesiącach zgłębią tajniki rozwiązywania wielu problemów matematycznych z wykorzystaniem środowiska programistycznego Scratch. Pomocne będą też roboty mBot, które pozwolą na […]

Czytaj dalej