Czym są roboty?

Jak co piątek nasi SuperKoderzy spotkali się na wspólnych zajęciach z programowania. Jednak ten piątek był wyczekiwany przez wszystkich z niecierpliwością, gdyż pierwszy raz otworzyli pudełka i zapoznali się z częściami z których zbudują pudełka i LOFI Roboty.
Zajęcia rozpoczęły się od dyskusji na temat robotów i maszyn. Uczniowie wymieniali przykładowe maszyny i roboty, zastanawiając się nad tym co potrzebują aby pracować i tym samym czym różnią się jedne od drugich. Następnie zapoznali się z definicjami takimi jak: robot, maszyna, komputer i energia elektryczna.
W końcu nadeszła wyczekiwana chwila przez wszystkich SuperKoderów – otworzyli pudełka i wyciągnęli z nich wszystkie części układając je na swoich ławkach. Wspólnie z nauczycielem omówili z czego składa się robot, przeglądając części swoich robotów i porównując je do żywego organizmu. Uczniowie poznawali poszczególne części próbując je nazywać.
Na koniec zajęć SuperKoderzy skręcili pudełeczka na śrubki i to był dobry początek do późniejszej „zabawy” z śrubokrętem.