Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej

Lipowa

Położona w malowniczej Kotlinie Żywieckiej Lipowa jest wioską liczącą ok. 5000 mieszkańców. Znajduje się w niej szkoła, do której uczęszczają miejscowe dzieci.
Szkoła Podstawowa im . K. K. Baczyńskiego w Lipowej to naszym zdaniem miejsce niezwykłe, które tworzy społeczność kreatywna, poszukująca inspiracji, nieustająco i niestrudzenie rozwijająca swój potencjał. Ludzie, którzy marzą o stworzeniu szkoły nowoczesnej, innowacyjnej, odpowiadającej potrzebom współczesnego świata.
Szkoła, w której każde dziecko jest ważne, każde dziecko realizuje swoje pasje, marzenia, odkrywa swój własny, indywidualny potencjał, aby wszechstronnie się rozwijać.
Naszym celem jest takie projektowanie procesu edukacyjnego, aby każdy uczeń, każdy młody człowiek, odkrył swoje mocne strony i wyruszył w świat przekonany, że poradzi sobie z wyzwaniami, jakie niesie z sobą dorosłe życie.

Realizujemy program: Pogromcy języków - język angielski

Iwona Gandor

Prowadzący

nauczyciel matematyki i informatyki

Aneta Kufel

Prowadzący

nauczyciel języka angielskiego, lider programu

Aktualności:

2 czerwca 2019 | Lipowa | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej

WIELKI FINAŁ #SuperKoderów

Szkoła

To był fantastyczny rok. Rok pełen nowych wyzwań. Rozwijania pasji. Dla wielu z nas to nie koniec przygody z programowaniem. Z pewnością będziemy rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie. Na podsumowanie naszych działań zaprosiliśmy Pana Dyrektora oraz uczniów klasy III, którzy od wielu miesięcy towarzyszyli nam podczas stawiania pierwszych kroków w programowaniu. Dziękujemy Fundacji Orange […]

Czytaj dalej
15 kwietnia 2019 | Lipowa | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej

#SuperKoderzy działają i talenty nadal rozwijają

Szkoła

  Ktoś kiedyś powiedział, że nauka może być fantastyczną przygodą. Patrząc na zaangażowanie uczniów w projekt #SuperKoderzy zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%. Czerpią dużo radości z nauki programowania i uwielbiają swoje mBoty. Przynoszą nawet własne książki na temat programowania i dzielą się wiedzą.

Czytaj dalej
25 stycznia 2019 | Lipowa | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej

Upominki

Szkoła

W grudniu otrzymaliśmy upominki od Fundacji Orange. Była to bardzo miła niespodzianka dla #SuperKoderów 🙂 DZIĘKUJEMY  

Czytaj dalej
16 stycznia 2019 | Lipowa | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej

Pogromcy języków #SuperKoderzy

Szkoła

Pogromcy języków #SuperKoderzy  Va Pogromcy języków #SuperKoderzy  Dzisiaj uczniowie klasy Va integracyjnej łączyli poznane wcześniej możliwości Scracha i mBlocka z możliwościami robota tworząc pojedynczą scenę projektu interaktywnego. Od października odbyło się już kilka fantastycznych zajęć z w ramach #SuperKoderów. Uczniowie uwielbiają mBoty, a jeszcze bardziej programowanie. Jest to dla nich niesamowita przygoda.

Czytaj dalej
8 października 2018 | Lipowa | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej

,,Zbawa jest najwyższą formą nauki.” Albert Einstain

Szkoła

Składanie mBotów już za nami. Napracowaliśmy się ale było warto! Nawet napisaliśmy pierwsze linijki kodu by sprawdzić czy nasze roboty działają. Warto wspomnieć, ze każdy mBot ma już swoje imię.

Czytaj dalej
7 października 2018 | Lipowa | Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej

Pierwsze kroki w Scratchu

Szkoła

Przygoda z kodowaniem rozpoczęła się od Scratcha

Czytaj dalej