Superkoderzy na World Space Week Wrocław – WroSpace

Nasza drużyna w tym roku wystartowała w World Space Week Wrocław – WroSpace – konkurs robotyczny World Space Week Junior Rover Cup dla dzieci w wieku 12-15 lat. W pierwszym etapie nasza drużyna przygotowała projekt wizji misji marsjańskich. Finaliści otrzymali od Organizatorów zestawy robotyczne do samodzielnego złożenia i zaprogramowania. Etap przygotowania do finału trwa zaledwie 4 tygodnie.
14 grudnia w budynku Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu odbył się finał konkursu. Uczniowie z całej Polski przyjechali, aby stanąć do rywalizacji i zaprezentować efekty swojej pracy. Nasza drużyna była najmłodsza, ale dumnie przeszła wszystkie etapy.

Podczas finału rozegrano 3 konkurencje: labirynt, tor przeszkód i zadanie niespodzianka, do którego wytyczne zawodnicy poznali w dniu finału.
Gośćmi specjalnymi Finału były grupy studenckie Continuum Rover Team UWr oraz Projekt Scorpio wraz ze swoimi łazikami.

Dzięki udziałowi w projekcie Superkoderzy mogliśmy przełożyć zdobytą wiedzę w czasie zajęć na inne roboty – działanie bardzo podobne do naszych mbotów. Programowaliśmy w mblockach.