Zabawy z robotami

W styczniu kontynuowaliśmy poznawanie robotów. Potrzebujemy trochę czasu, abo swobodnie się nimi posługiwać. W lutym zaczęliśmy od promowania w naszej szkole akcji z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Nie tylko mieliśmy okazję do poszerzania naszej wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu ale także świetnie bawiliśmy się podczas akcji. Uczestniczyliśmy w pogadance na temat efektywnego korzystania z sieci jako alternatywy wobec zachowań ryzykownych. Zapoznaliśmy się z zagrożeniami prywatności w sieci, oglądali filmy edukacyjne o bezpieczeństwie w Internecie. Wzięliśmy również udział w prelekcji na temat hejtu w sieci, następnie zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty pt. „Działajmy Razem”. Wzięliśmy także udział w dniach otwartych naszej szkoły.W tym dniu, w którym prezentowaliśmy zalety naszej szkoły przyszłym pierwszakom, mogliśmy zaprezentować nasze wspaniałe roboty i co potrafimy już z nimi zrobić. To fajne uczucie móc młodszym kolegom zaprezentować nasze umiejętności w tej dziedzinie.