Mój robot potrafi malować – to już nasze ostatnie zajęcia

Przyszedł czas na wykonanie ostatniego zadania w naszych początkowych zmaganiach z robotyką. Przez dwie lekcje wykonywać będziemy robota malującego.

Nasz pojazd aby zyskał możliwość rysowania musiał zostać rozbudowany o element uchwytu. Praca ta nie była specjalnie trudna. Jednak samo mocowanie naszych pisaków suchościeralnych nastręczyło trochę trudności. Element malujący podczas prób miał tendencję do wyślizgiwania się z uchwytu, a przy skręcaniu brakowało czasem „trzeciej ręki” i posiłkowaliśmy się kolegami z innych grup. Dodatkowo trzeba było użyć dość dużej siły, aby go w uchwycie trwale i nieruchomo zamontować. Po kilku próbach i to zadanie udało nam się wykonać.

W drugiej części zajęć przeszliśmy do programowania. Oczywiście to była dla nas największa przyjemność. Tutaj każda grupa mogła wykazać się swoimi pomysłami na rysowanie elementów graficznych. Przekonaliśmy się jak nasze roboty sprawdzają się w wykonywaniu zaprogramowanych powtarzalnych czynności i jakie dzięki temu możemy uzyskiwać efekty. Testowaliśmy działanie różnych pętli i podziwialiśmy „dzieła rysunkowe”.

I tak dotarliśmy do końca naszych zajęć. Dla nas #Superkoderów to była bardzo atrakcyjna i bogata w przyswojone nowe wiadomości i nabyte umiejętności przygoda. Z niecierpliwością czekamy na kolejny projekt, a nuż uda nam się znów wygrać i będziemy poszerzać naszą wiedzę z zakresu robotyki i programowania. To jeszcze nie koniec!