Podsumowanie projektu

#Superkoderzy – ścieżka Młodzi patrioci to projekt, w który weszliśmy z wielkim entuzjazmem i lekkim niepokojem czy podołamy. Jakże szybko okazało się, że nasze zaangażowanie i atrakcyjne zajęcia pociągnęły nas w stronę niespotykanej jak dotąd edukacyjnej przygody.
Realizacja projektu #Superkoderzy była dla nas wspaniałą wyprawą edukacyjną, na której mogliśmy pozyskać wiele cennych zdobyczy: wiedzę i jej przełożenie na praktykę, kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność współpracy w grupie.
Utrwaliliśmy sobie najważniejsze informacje nt. położenia geograficznego Polski w Europie, największych polskich rzek i dotychczasowych stolic. Potrafimy w pamięci odtworzyć schemat konturu mapy Polski, sprawnie określać cztery kierunki geograficzne.
Wzrosły również nasze kompetencje cyfrowe, komunikacyjne i medialne. Umiemy programować roboty poprzez graficzny kod, wykorzystując do tego Ozoboty. Nabyliśmy nowe umiejętności w zakresie tworzenia skryptów w aplikacji Scratch oraz ScratchJr.
Wspólne zaangażowanie w wykonywanie zadań podczas realizacji programu zaowocowała rozwojem umiejętność pracy zespołowej.

Podsumowanie projektu prezentuje film