Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej

Albigowa

Szkoła Podstawowa w Albigowej ma już 130 lat. Umiejscowiona jest w Gminie Łańcut kilkanaście kilometrów od Rzeszowa. Do szkoły uczęszcza około 350 dzieci, chętnych do poznawania świata i gotowych na różne wyzwania.

Realizujemy program: Majsterkowicze 2.0

Marcin Gwizdak

Prowadzący

Aktualności:

6 grudnia 2018 | Albigowa | Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej

Mikołajkowe fikołki

Szkoła

Dziś uczniowie otrzymali mikołajkowe prezenty- koszulki i inne gadżety z programu superkoderzy. W takiej atmosferze pracuję się świetnie, więc i sterowanie robotami sprawiło wiele przyjemności.

Czytaj dalej
15 listopada 2018 | Albigowa | Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej

Składamy roboty

Szkoła

W końcu nadszedł upragniony przez wszystkich uczniów, czas składania robotów. Jest to robot – pojazd. Zaczynamy od złożenia jego korpusu z dołączonych do zestawu części. Uczniowie wyłamują z szablonu potrzebne elementy i skręcają je ze sobą śrubkami. Jest to ciekawe doświadczenie i dobra zabawa.

Czytaj dalej
27 września 2018 | Albigowa | Szkoła Podstawowa im. ks. Antoniego Tyczyńskiego w Albigowej

Do biegu, gotowi, start.

Szkoła

Z radością przyjęliśmy wiadomość o zakwalifikowaniu się naszej szkoły do programu Superkoderzy. Na początku września dotarły do nas roboty Lofi i są to pierwsze roboty w Szkole Podstawowej w Albigowej. W tym miesiącu rozpoczęliśmy zajęcia w których poznajemy podstawy Scratcha, a uczniowie nie mogą się doczekać, kiedy w końcu będą sterowali robotami.

Czytaj dalej