25 kwietnia 2018 r Scratch-day #Super Koderów

25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.30  zorganizowaliśmy w naszej szkole wydarzenie Scratch –day.
Na wydarzenie zaprosiliśmy bliskich z rodzin i przyjaciół. Zaproszenia dostarczyli indywidulanie uczestnicy zajęć oraz opiekun grupy Pani Renata Ornoch poprzez aplikację https://www.classdojo.com, stronę internetową szkoły oraz e-dziennik.

Nasza szkolna pracowania posiada 27 stanowisk. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że musieliśmy ograniczyć ilość osób, które mogły w nim uczestniczyć tylko do rodzin Super Koderów (była duża grupa rodziców uczniów, którzy nie brali udziału w zajęciach Super Koderów)

Na zajęcia prowadzone przez uczestników programu Fundacjo Orange oprócz zaproszonych gości przybyła dziennikarka Pani Danuta Strzelecka, która opisała wydarzenie w lokalnej gazecie (link do artykułu:
http://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/artykul/pruszcz-gdanski-uczniowie-szkoly-podstawowej-nr-3,4627121,artgal,t,id,tm.html).
Super Koderzy sami przygotowali krótkie zajęcia, aby każdy z nich mógł zaprezentować swój skrypt i dać możliwość stworzenia go swoim bliskim.

To był świetny pomysł na zaprezentowanie umiejętności uczniów, spędzenie czasu wspólnie z rodziną, na fajną zabawę z aplikacją Scratch.
Nikt z uczestników nie zauważył upływającego czasu, wszyscy byli zachwyceni (pytali o kolejny termin spotkania)