Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

Pruszcz Gdański

Szkoła działa od 1 września 1961 roku, posiada status szkoły publicznej i jest jednostką samodzielną.
Zajęcia lekcyjne odbywają się od godz. 8.00 – 16.25. Zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej i możliwość korzystania z obiadu w stołówce.
Swoim uczniom gwarantujemy rzetelne przygotowanie do dalszej edukacji. Na sukces uczniów pracujemy już od najmłodszych klas, dlatego zapewniamy im: opiekę pedagogiczno – psychologiczną i logopedyczną, język angielski od klasy 0, zdobycie karty pływackiej i rowerowej, zajęcia komputerowe w pracowni ze stałym dostępem do internetu, zajęcia z pływania na przyszkolnej krytej pływalni przez cały cykl kształcenia (kl. I – III obowiązkowa nauka pływania, kl. IV – VI w ramach lekcji wychowania fizycznego), zajęcia w świetlicy, koła zainteresowań, możliwość uczestnictwa w letnich obozach sportowych, biwakach i wycieczkach krajoznawczych, udział w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

 

 

Realizujemy program: Majsterkowicze 2.0

Renata Ornoch

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i informatyki. Wychowawca klasy VB. Pasjonatka wdrażania technologii komputerowych w szkole. Programuje ze swoimi uczniami w języku Baltie3, Scratch i Logo. Inicjatorka wdrażania pakietu Office 365 dla Edukacji w szkole. Uzyskała status Certified Microsoft Innovative Educator.

Aktualności:

25 kwietnia 2018 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

25 kwietnia 2018 r Scratch-day #Super Koderów

25 kwietnia 2018 r. o godz. 17.30  zorganizowaliśmy w naszej szkole wydarzenie Scratch –day. Na wydarzenie zaprosiliśmy bliskich z rodzin i przyjaciół. Zaproszenia dostarczyli indywidulanie uczestnicy zajęć oraz opiekun grupy Pani Renata Ornoch poprzez aplikację https://www.classdojo.com, stronę internetową szkoły oraz e-dziennik. Nasza szkolna pracowania posiada 27 stanowisk. Zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że musieliśmy ograniczyć […]

Czytaj dalej
18 kwietnia 2018 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

18 kwietnia 2018 r. – Przygotowanie do Scratch – day

Przed nami ważne wydarzenie Scratch – day #Super Koderów – spotkaliśmy się na dzisiejszych zajęciach po to, aby przygotować się do tego spotkania z najbliższymi. Przydzieliliśmy sobie zadania (kto będzie prowadził zajęcia, kto będzie pomagał dorosłym w czasie zajęć). Przetrenowaliśmy pod okiem naszej Pani sposób prowadzenia zajęć – jednak nie łatwo jest być nauczycielem;)

Czytaj dalej
11 kwietnia 2018 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

11 kwietnia 2018 r. – Ostatnie zajęcia z pojazdami LofiRobot

W dniu dzisiejszym postanowiliśmy że nasze pojazdy będą z nami po raz ostatni w tym roku szkolnym (będziemy budować kolejny model z zestawu)…ale to już od września jako kontynuacja zajęć Super Koderów. Nie kończymy zajęć – nadal spotykać się będziemy w środowe popołudnia, ale z zamiarem doskonalenia umiejętności tworzenia skryptów w Scratch i przygotowywania się […]

Czytaj dalej
21 lutego 2018 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

21 luty 2018 r. – Zajęcia dla klas młodszych

Dzisiaj prowadziliśmy zajęcia dla uczennic z klasy IV – pomagaliśmy Scottiemu odnaleźć zaginione elementy z jego kosmicznego pojazdu. Nasze młodsze koleżanki miały okazję poznać grę uczącą programowania Scottie GO!

Czytaj dalej
24 stycznia 2018 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

24 stycznia 2018 r. – Zawody

Dzisiaj powtórzyliśmy zajęcia z poprzedniego spotkania, na którym nie wszyscy dokończyli swoje projekty. Tym razem nasze starania przyniosły sukces – zawody odbyły się ze wszystkimi pojazdami.

Czytaj dalej
17 stycznia 2018 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

17 stycznia 2018 r. – Pisanie skryptów – wyścig pojazdów.

Dzisiaj postanowiliśmy napisać skrypty dla swoich pojazdów, które wezmą udział w wyścigu. Pojazdy miały jak najszybciej dotrzeć do mety omijając po drodze przeszkody (pachołki). Wszyscy (zarówno uczestnicy projektu jak i prowadząca zajęcia) byliśmy ciekawi, czy nam i naszym robotom się to uda. Bawiliśmy się świetnie.

Czytaj dalej
10 stycznia 2018 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

10 styczeń 2018 r – Programujemy.

Dzisiaj była praca w trzech grupach. Grupa I – tworzyła skrypty w języku Scratch (projekt Bezpieczne ferie). Grupa II – skrypty do sterowania LofiRobotów. Grupa III – rozwiązywała zadania na platformie baltie.net (przygotowanie do udziału w dwóch konkursach – Pomorski Czarodziej oraz Międzynarodowy Konkurs Programowania Baltie 2018)

Czytaj dalej
3 stycznia 2018 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

3 stycznia 2018 r. – programujemy nasze roboty.

Święta… święta i po świętach. Dzisiaj spotkaliśmy się na kolejnych zajęciach Super Koderów Trójki. Każda grupa programowała swój pojazd według własnego pomysłu. Pojazd omijajacy przeszkody, podążający za światłem, sterowany strzałkami itd… Pani jest z nas dumna, ze radzimy sobie sami i nie chcemy żadnej pomocy – a jeżeli już to pomoc koleżeńska jest najlepsza:). Trening […]

Czytaj dalej
27 grudnia 2017 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

27 grudnia 2017 r – jesteśmy wśród szkół nagrodzonych za projekt “Kartka świąteczna”

Radość wielka – jesteśmy wśród wyróżnionych szkół – Brawo Super Koderzy Trójki! http://superkoderzy.pl/

Czytaj dalej
22 grudnia 2017 | Pruszcz Gdański | Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Matejki

20 grudnia 2017 r. – Kartka świąteczna

W dniu dzisiejszym pracowaliśmy nad kartkami świątecznymi. Czas upłynął bardzo szybko. Wybraliśmy kartkę Wiktorii, którą wzbogaciliśmy jeszcze skryptami Wojtka i Szymona. Według nas jak na pierwszy taki projekt – wyszło cudownie:) Link do kartki https://scratch.mit.edu/projects/194682372/

Czytaj dalej