Publiczna Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa

Ochodze

Trzy razy od początku…Do 1880 roku ochodzkie dzieci uczyły się
w starej szkole w odległymo ok.3 km Pucniku. W 1881 roku w nowym budynku w Ochodzach otwartoKatolicką Szkołę Elementarną, w której rozpoczęło naukę 94 uczniów.Uroczyste poświęcenie szkoły odbyło się 3 października 1901 r.W sierpniu 1945 r. Helena Zdrojewska poprowadziła pierwszy kurs językapolskiego. We wrześniu kierownikiem szkoły został Paweł Gleńsk.Uchwałą Rady Gminy z dn. 30 maja 2005r. Publiczna Szkoła Podstawowa zostaje zlikwidowana …

…30 czerwca 2005 r., uwzględniając wniosek Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Ochodze i pozytywną opinię Opolskiego Kuratora Oświaty, Wójt Gminy Komprachcice Paweł Smolarek zezwolił na założenie i prowadzenie Publicznej Stowarzyszeniowej Szkoły Podstawowej w Ochodzach. 1 września 2005 r. uczniowie rozpoczęli naukę w Publicznej Stowarzyszeniowej Szkole Podstawowej w Ochodzach.

Realizujemy program: Dziennikarze przyszłości

Paulina Szczepańska

Prowadzący

Nauczycielka języka polskiego i logopeda.

Katarzyna Piotrowska

Prowadzący

Nauczycielka informatyki i matematyki 🙂

Karolina Dobis

Prowadzący

Nauczyciel Wychowania do Życia w Rodzinie i Etyki oraz opiekunka świetlicy. Liderka programu Mega Misja oraz Liderka programu Super Koderzy.

Aktualności:

5 czerwca 2018 | Ochodze | Publiczna Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa

dzień otwarty w Publicznej Stowarzyszeniowej Szkole Podstawowej w Ochodzach

Szkoła

W Szkole w Ochodzach 22 marca odbył się dzień otwarty dla przyszłych uczniów naszej placówki. Zamiast tradycyjnej prezentacji oferty szkoły postanowiliśmy wykorzystać zdobytą wiedzę z programowania i stworzyć animację w Scratchu. https://scratch.mit.edu/projects/206124232/

Czytaj dalej
18 stycznia 2018 | Ochodze | Publiczna Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa

Praca zespołowa-gra “tabliczka mnożenia”

Szkoła
18 stycznia 2018 | Ochodze | Publiczna Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa

Pierwszy skrypt w Scratch

Szkoła

Na drugich zajęciach z programowania uczniowie korzystali już z większej ilości skryptów. Dowiedzieli się także jak sterować duszkiem i jak do tego wykorzystywać bloczki instrukcji warunkowej. Ponadto nauczyli się animacji tła.

Czytaj dalej
18 stycznia 2018 | Ochodze | Publiczna Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa

Podstawy Scratcha w kl. V

Szkoła

We wrześniu klasa V rozpoczęła przygotowania do realizacji ścieżki Dziennikarze Przyszłości. Pierwsza lekcja była wprowadzeniem w tematykę programowania. Uczniowie zapoznali się z aplikacja Scratch choć dla większości nie była ona nowością. Mogli jednak tym razem zgłębić swoja wiedzę, poznać takie pojęcia jak duszek, skrypt, scena czy kostium. Piątoklasiści założyli też swoje konta na platformie Scratch.

Czytaj dalej