Szkolą się nasi nauczyciele

26 sierpnia 2020 r. nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym w Warszawie przez Fundację Orange. Szkolenie było częścią projektu SUPERKODERZY, do którego nasza szkoła zakwalifikowała się w czerwcu br. Podczas szkolenia nauczyciele: zapoznali się z harmonogramem programu Majsterkowicze 2.0, ktory już od września będziemy realizować z uczniami klas IV-VIII, dowiedzieli się, z jakich części składają się roboty, które uczniowie będą konstruować, nauczyli się, w jaki sposób skonfigurować komputer, aby był gotowy do pracy z robotami i jak podłączyć i wykorzystać czujniki – czujnik światła, odległości czy potencjometr, poznali program LOFI Blocks służący do sterowania robotem, mieli okazję programować roboty. Już niedługo całą tę wiedzę przekażą naszym uczniom. To będzie fascynująca przygoda.