#SuperKoderzy nocą!!!

Noc z ROBOTAMI

W nocy z 2 na 3 marca 2018 r. w SP im. Powstańców Śl. W Nędzy odbyło się specjalne spotkanie naszych szkolnych #SuperKoderów. Wspólnie przez całą noc składaliśmy i programowaliśmy roboty pojazdy, światłoluby i roboty piszące!

Nasi wspaniali „nocni” #SuperKoderzy to dziesięciu uczniów klasy 6b SP: Emilia Bajer, Dominik Badura, Marceli Buczek, Patryk Bombelek, Jakub Czarnuszka, , Grzegorz Heisig, Adam Knura, Natalia Kocur, Dominika Machecka, Florian Rezner wraz z paniami Małgorzatą Mielnik i Anną Wojtek.

Podczas zajęć nauczyliśmy się sterować robotem-pojazdem, odczytywać dane z czujników i dynamicznie sterować prędkością silników, stworzyliśmy robota podążającego za światłem oraz odkryliśmy w robotach pokłady kreatywności, budując robota malującego, rozbudowując go o uchwyt do trzymania flamastra. Stworzyliśmy też planszę do gry, którą wykorzystamy do pracy z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

Wieczór minął nam bardzo szybko – majsterkowaliśmy do północy! Nie zabrakło też ciepłego posiłku – pizzy – za którą dziękujemy naszym sponsorom: Radzie Rodziców. Po północy najwytrwalsi uczestnicy oglądali jeszcze seans filmowy, a później wszyscy…poszliśmy spać! Noc z robotami zaliczamy do jednego z najlepszych doświadczeń zdobywania kompetencji cyfrowych!