Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Mysłów

 Szkoła Podstawowa w Mysłowie to placówka, która istnieje już prawie 100 lat. Powstała w latach dwudziestych XX wieku, więc można śmiało powiedzieć, że to szkoła z tradycjami. Od września 2018 roku znów stała się szkołą ośmioklasową.

W naszej podstawówce duży nacisk kładzie się  na bezpieczeństwo i dobrą atmosferę w szkole. Troszczymy się nie tylko o rozwój intelektualny, ale także o wychowanie i wszechstronny rozwój ucznia.

Realizujemy program: Majsterkowicze 2.0

Mariola Kosmowska

Jestem nauczycielem fizyki i informatyki w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie.

Małgorzata Odalska

Jestem nauczycielem matematyki i techniki w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie.

Aktualności:

22 lutego 2020 | Mysłów | Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Zmysły robota i pomysły superkoderów

Szkoła

W tym tygodniu odbyła się lekcja interaktywna o zmysłach człowieka i czujnikach robota. Jak zwykle młodzież miała dużo do powiedzenia. Dyskusja była prowadzona na temat robotów, modułów, czujników. Na zakończenie uczniowie grali w grę sterując robotem na ekranie przy pomocy przycisku i potencjometru. Świetna zabawa.

Czytaj dalej
18 grudnia 2019 | Mysłów | Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Niespodziewany gość

Szkoła

Podczas grudniowych zajęć montowaliśmy osłonę Lofi Brain oraz przygotowywaliśmy moduły do pracy. W trakcie lekcji odwiedził nas Mikołaj z krainy Orange. Dostaliśmy paczkę z koszulkami oraz miłymi gadżetami. Podarunki sprawiły nam ogromną radość. Dziękujemy bardzo!

Czytaj dalej
17 listopada 2019 | Mysłów | Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Przyjemne majsterkowanie

Szkoła

Podczas tych zajęć uczniowie stanęli przed nie lada zadaniem: z dostępnych materiałów musieli skręcić pudełeczko na śrubki i pudełko na cały zestaw CODEBOX. Już po kilku minutach dało się zauważyć, że potrafią korzystać z instrukcji składania, fachowo posługiwać się narzędziami, wzajemnie sobie pomagać i solidnie pracować. Wszyscy wykonali zadanie na szóstkę.

Czytaj dalej
15 listopada 2019 | Mysłów | Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Co kryją tajemnicze pudełka?

Szkoła

Na kolejnych zajęciach uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: “Czym są roboty?” i dowiedzieć się: “Co kryją tajemnicze pudełka?”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat maszyn i robotów. Szybko okazało się, że posiadają duży zasób wiedzy z tego zakresu. Dalej prowadzone były rozmowy na temat energii, źródeł energii i energii elektrycznej. Z niecierpliwością […]

Czytaj dalej
7 listopada 2019 | Mysłów | Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Superkoderzy do dzieła!

Szkoła

Naszą przygodę z robotami rozpoczęliśmy w październiku. Na pierwszych zajęciach uczniowie poznali język programowania Scratch. Bardzo chętnie i dosyć sprawnie posługiwali się skryptami, tworząc ciekawe scenki i animacje.

Czytaj dalej
17 września 2019 | Mysłów | Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mysłowie

Witaj, świecie!

Szkoła

Witaj na witrynie Superkoderzy Sites. To twój pierwszy wpis. Edytuj lub usuń go, a następnie rozpocznij blogowanie!

Czytaj dalej