#SuperKoderzy w naszej szkole

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy grant Fundacji Orange i nasze zajęcia MIKROBITOWCY zaczynamy od października.

Na czym polega program?

Jest to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy w naszej szkole nauczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć gry dla robotów i poznają Pythona – jeden z 3 najpopularniejszych języków programowania na świecie.

Kolejny sukces

Niewątpliwie jest to dla naszej szkoły sukces – na ponad 400 wniosków o dotację Fundacji Orange, tylko 140 polskich szkół może świętować razem z nami. Dla uczniów przygotowano ciekawe zajęcia, dla nauczycieli uczestniczących w projekcie szkolenia i wsparcie ekspertów, dla szkoły grant na zakup niezbędnych materiałów do przeprowadzenia zajęć.

A wszystko dzięki…

Nie można zapomnieć o osobach, dzięki którym możemy cieszyć się z sukcesu. A to wszystko dzięki zaangażowaniu klasy 6d wraz z wychowawcą Moniką Kaźmierczak-Wróblewską, którzy skutecznie przeciwstawili się trudnościom nauki zdalnej w nakręceniu filmu zgłoszeniowego, a także inicjatora i lidera projektu Pauliny Mania w maju br. opracowany został wniosek dotacyjny, który, jak niedawno się dowiedzieliśmy, został rozstrzygnięty pozytywnie.  

Cieszy nas także fakt, że wciąż rozwijamy kompetencje cyfrowe w naszej szkole. Już nieraz pokazaliśmy, że kodowanie nie jest nam obce i potrafimy wprowadzać dzieci w świat programowania i nowych technologii.

Do zobaczenia na zajęciach!