Scratch – Day #SuperKoderów z SP6 w Mławie

W dniu 26.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie uczestniczący w programie #SuperKoderzy zaprosili swoich dziadków i rodziców do pracowni komputerowej na naukę programowania. Opiekunowie natomiast zaprosili jeszcze przedstawicieli lokalnych mediów. Zarówno zaproszenia, jak i wręczone na koniec dyplomy zostały przez dzieci przygotowane własnoręcznie. W scenariuszu zajęć znalazło się kilka atrakcji m. in.: pokaz i wspólne rozwiązywanie wcześniej opracowanych quizów historycznych, wspólne kodowanie oraz pokaz możliwości robotów.

Zajęcia były nietypowe, ponieważ to młodzi #SuperKoderzy stali się nauczycielami dla swoich najbliższych i ich przewodnikami po cyfrowym świecie. Nauce towarzyszyła sympatyczna atmosfera. Humory dopisywały „nauczycielom” i ich uczniom.

Istotną wartością tego spotkania (moim zdaniem nawet główną) było pokazanie naszym seniorom, że nowe technologie to nic strasznego. Jedynym ograniczeniem w korzystaniu z tych dobrodziejstw jesteśmy my sami i nasze obawy, że „coś popsujemy”. A strach, jak to „strach ma tylko wielkie oczy”.

Dziękujemy wszystkim Babciom, Dziadkom i Rodzicom za wspólnie i twórczo spędzone popołudnie. Szczególne podziękowania składamy rodzinie Janka Pawłowskiego za montaż filmiku oraz za to, że zawsze możemy liczyć na ich wsparcie i pomoc. Dziękujemy 🙂

Wręczenie zaproszeń i przebieg wydarzenia przedstawia krótki filmik. Obrazy tam zaprezentowane są najlepszym sprawozdaniem z tego co się działo w tym dniu w naszej szkole.

Link do filmu poniżej:

https://youtu.be/F0dVxQYogD8