Let’s start our project

Chcemy, by uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym, jak najwcześniej zdobywali wiedzę informatyczną . Dzięki temu młodzi internauci rozwiną swój potencjał i zyskają kompetencje niezbędne do życia w cyfrowym świecie, między innymi w dziedzinie programowania.

W celu rozwinięcia potencjału naszych uczniów oraz by odpowiedzieć na wyzwania przyszłości na szkoła dołączyła do wyjątkowego programu SuperKoderzy . Jest to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania.

W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach języka angielskiego.
W programie uczestniczą uczniowie klasy 6b, którzy obecnie poznają tajniki programu Scratch w trakcie dodatkowych zajęć z panią Dorotą Ratkowską. Celem zajęć jest stworzenie mulimedialnego przedstawienia w języku angielskim. Pierwsze kroki w programowaniu już za nami, więcej informacji o osiągnięciach naszych uczniów już wkrótce.