Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

Lubicz

Szkoła Podstawowa w Lubiczu jest bardzo aktywnie działającą placówką edukacyjną. W szkole realizowane są od wielu lat projekty międzynarodowe w ramach programu Erasmus, uczniowie jak i nauczyciele odwiedzili już wiele europejskich szkół, jak również gościli wielu zagranicznych gości.W szkole istnieją oddziały integracyjne, szkoła stwarza możliwosci wszechstronnego rozwoju dla każdego ucznia. W szkole działa telewizja szkolna, w ramach której uczniowie montują krótkie filmy o rzeczywistości szkolnej. Szkoła posiada wielu międzynarodowych partnerów w ramach programu Etwinning, jak i innych międzynarodowych inicjatyw.

Realizujemy program: Pogromcy języków

Aktualności:

23 marca 2018 | Lubicz | Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

HISTORIA DOROTKI W SCRATCHU

Szkoła

Dzisiaj programowaliśmy sceny z naszego przedstawienia. Dobieraliśmy tło do każdej sceny i pisaliśmy skrypty dla naszych postaci. Niektórym z nas udało się już dołączyć pliki audio do naszych postaci. Niesamowite, jak czass szybko płynie na programowaniu.

Czytaj dalej
23 marca 2018 | Lubicz | Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

NA NAGRANIACH

Szkoła

Na początku trochę stremowani, ale minuty na minutę i z każdym kolejnym spotkaniem łatwiej było nam przełamać wstyd i “lęk” przed mikrofonem. Na koniec okazało się, że nagrywanie przedstawienia to świetna zabawa. Nie możemy się doczekać, kiedy nasze nagrania pojawią się w Scratchu.

Czytaj dalej
23 marca 2018 | Lubicz | Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

Trochę jak aktorzy

Szkoła

Razem z nauczycielem angielskiego ćwiczyliśmy swoje role w sztuce o Dorotce i Czarnoksiężniku z Krainy Oz. Pracowaliśmy nad wymową, poznawaliśmy nowe słowa i uczyliśmy się, jak właściwie intonować swoje teksty. Poczuliśmy się trochę jak aktorzy, ćwiczący swoje role przed wielkim wystąpieniem.

Czytaj dalej
17 stycznia 2018 | Lubicz | Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

Let’s start our project

Szkoła

Chcemy, by uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym, jak najwcześniej zdobywali wiedzę informatyczną . Dzięki temu młodzi internauci rozwiną swój potencjał i zyskają kompetencje niezbędne do życia w cyfrowym świecie, między innymi w dziedzinie programowania. W celu rozwinięcia potencjału naszych uczniów oraz by odpowiedzieć na wyzwania przyszłości na szkoła dołączyła do wyjątkowego programu SuperKoderzy . […]

Czytaj dalej
17 stycznia 2018 | Lubicz | Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

Superkoderzy- Lubicz

Szkoła

Pierwsze spotkania w ramach programu Superkoderzy już za nami 🙂 Uczniowie klasy szóstej,pod kierownictwem nauczyciela informatyki z wielką pasją składały roboty zakupione w ramach dotacji przeznaczonej na realizację programu w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubiczu. Uczniowie byli zachwyceni  możliwością  uczestnictwa  w zajęciach gdzie samodzielnie tworzyli roboty, które będą im służyć do późniejszej pracy :):)

Czytaj dalej
17 stycznia 2018 | Lubicz | Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

Superkoderzy znają Kahoot ;)

Szkoła

Uczniowie klasy szóstek przystąpili do realizacji kolejnej fazy projektu. Uczniowie są już po pierwszych zajęciach w trakcie których mieli wyjątkową możliwość poznania tajników budowy robotów:) Obecnie uczniowie przystąpili do anglojęzycznej fazy projektu. Podczas emocjonującej gry Kahoot uczniowie sprawdzili swą znajomość słownictwa i gramatyki z języka angielskiego. Gra oparta była na słownictwie które już wkrótce uczniowie […]

Czytaj dalej
16 stycznia 2018 | Lubicz | Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

Let’s read :)

Szkoła

Uczniowie na poprzednich zajęciach poznali anglojęzyczne słownictwo związane z historią czarnoksiężnika z Oz. Dziś po wielu emocjonujących chwilach, musieliśmy podjąć decyzje kto będzie odczytywał główną rolę, kto zaś będzie Drwalem 🙂 Próby trwają 🙂

Czytaj dalej