Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Lubcza

Zespół Szkół w Lubczy tworzy Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody oraz Punkt Przedszkolny.

Nasza szkoła to miejsce, w którym uczniowie kształcą się i rozwijają swoje pasje. Posiadamy bogate zaplecze dydaktyczne, w tym multimedialne, które umożliwia wszechstronny rozwój uczniów. Od wielu lat rozwijamy współpracę międzynarodową  w ramach projektów Comenius, Erasmus +, E – twinning, Learning Enterprises, Face to Fith. W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariuszy, chór szkolny, grupa tańca nowoczesnego oraz tańca folklorystycznego. Nasi uczniowie chętnie włączają się w organizację uroczystości szkolnych oraz dla społeczności lokalnej, biorą udział w konkursach osiągając w nich wysokie wyniki.

 

 

Realizujemy program: Pogromcy języków - język angielski

Klaudia Janiga

Prowadzący

Pedagog szkolny i doradca zawodowy w Zespole Szkół w Lubczy. Dba o rozwijanie przez uczniów pasji i ich dobre relacje. Jest również opiekunem Samorządu Szkolnego i Szkolnego Klubu Wolontariuszy.

Magdalena Przeniosło

Prowadzący

Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Lubczy. Aktywnie wykorzystuje TIK na lekcjach, prowadzi działalność innowacyjną i uczestniczy w projektach edukacyjnych, w tym międzynarodowych.

Aktualności:

15 stycznia 2021 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Nie tylko Mikołaj przynosi prezenty

Czas ferii dobiega końca, a na Naszych #SuperKoderów czeka niespodzianka od Fundacji Orange – koszulki, notatniki i smycze. Niestety prezenty odbierzemy po powrocie do szkół, ale nie przerywamy działań projektowych. Już na kolejnych zajęciach będziemy tworzyć kolejne linijki programu do przedstawienia „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.   #FundacjaOrange #SuperKoderzy

Czytaj dalej
31 grudnia 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

#SuperKoderzy na święta…

Ten rok był pełen niespodziewanych zdarzeń, które wrzuciły nas w wirtualny świat. My jednak nadal działamy i pragniemy rozwijać pasje i talenty naszych uczniów. W oczekiwaniu na realne spotkanie z robotami w szkole, uczestnicy projektu #SuperKoderzy z Zespoły Szkół w Lubczy zaprojektowali kreskówkową adaptację „Opowieści Wigilijnej”. W ten magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wszystko jest […]

Czytaj dalej
13 grudnia 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Wyprawa do Krainy Oz

Poznaliśmy już mBoty – przyszła kolej na bohaterów “Czarnoksiężnika z krainy Oz”. Podczas spotkania online nauczyliśmy się nowych słów w języku angielskim i doskonaliliśmy je w różnorodnych ćwiczeniach. Następnie obejrzeliśmy kultowy klip z piosenką “We’re off to see the Wizard” oraz animowaną bajkę “Wizard of Oz”. Kolejne ćwiczenia sprawdziły naszą pamięć i nadeszła chwila, na […]

Czytaj dalej
1 listopada 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Silniki, brzęczki i diody – czyli mBoty ruszają w świat

SuperKoderzy z naszej szkoły kontynuują wielką przygodę z kodowaniem i robotyką. Podczas zajęć uczniowie programowali roboty tak, by omijały przeszkody, jechały wzdłuż linii, zmieniały kolory tworząc flagi różnych krajów, a także zagrały „Happy Birthday”. Sami zobaczcie!

Czytaj dalej
30 października 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Śrubokręty w dłoń, czyli skręcamy roboty!

Po otrzymaniu robotów przystąpiliśmy do ich skręcania. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i oto tym sposobem nasze roboty zaświeciły i ruszyły przed siebie!

Czytaj dalej
24 września 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

SuperKoderzy na start!

Ten dreszczyk emocji w oczekiwaniu na paczkę z robotami… Już są! Dotarło do nas 5 mBotów, na które z niecierpliwością czekali nasi szkolni #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy dziś wielką przygodę z programowaniem i wykonaliśmy pierwszy krok, aby stać się „Pogromcami Języków”. Za nami pierwsze zajęcia, na których odświeżyliśmy wiadomości o programie Scratch, a przed nami cykl zajęć, […]

Czytaj dalej
24 września 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Witaj świecie!

Nowy rok szkolny – nowe wyzwanie! Dzięki grantowi Fundacji Orange rozpoczynamy wielką przygodę z programowaniem, w której uczniowie klasy 6 i 7 zostaną Pogromcami Języków. Rekrutacja zakończona i z niecierpliwością czekamy na mBoty.

Czytaj dalej