Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Lubcza

Zespół Szkół w Lubczy tworzy Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody oraz Punkt Przedszkolny.

Nasza szkoła to miejsce, w którym uczniowie kształcą się i rozwijają swoje pasje. Posiadamy bogate zaplecze dydaktyczne, w tym multimedialne, które umożliwia wszechstronny rozwój uczniów. Od wielu lat rozwijamy współpracę międzynarodową  w ramach projektów Comenius, Erasmus +, E – twinning, Learning Enterprises, Face to Fith. W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariuszy, chór szkolny, grupa tańca nowoczesnego oraz tańca folklorystycznego. Nasi uczniowie chętnie włączają się w organizację uroczystości szkolnych oraz dla społeczności lokalnej, biorą udział w konkursach osiągając w nich wysokie wyniki.

 

 

Realizujemy program: Pogromcy języków - język angielski

Klaudia Janiga

Prowadzący

Pedagog szkolny i doradca zawodowy w Zespole Szkół w Lubczy. Dba o rozwijanie przez uczniów pasji i ich dobre relacje. Jest również opiekunem Samorządu Szkolnego i Szkolnego Klubu Wolontariuszy.

Magdalena Przeniosło

Prowadzący

Nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Lubczy. Aktywnie wykorzystuje TIK na lekcjach i uczestniczy w projektach edukacyjnych, w tym międzynarodowych.

Aktualności:

1 listopada 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Silniki, brzęczki i diody – czyli mBoty ruszają w świat

SuperKoderzy z naszej szkoły kontynuują wielką przygodę z kodowaniem i robotyką. Podczas zajęć uczniowie programowali roboty tak, by omijały przeszkody, jechały wzdłuż linii, zmieniały kolory tworząc flagi różnych krajów, a także zagrały „Happy Birthday”. Sami zobaczcie!

Czytaj dalej
1 listopada 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Śrubokręty w dłoń, czyli skręcamy roboty!

Po otrzymaniu robotów przystąpiliśmy do ich skręcania. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i oto tym sposobem nasze roboty zaświeciły i ruszyły przed siebie!

Czytaj dalej
24 września 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

SuperKoderzy na start!

Ten dreszczyk emocji w oczekiwaniu na paczkę z robotami… Już są! Dotarło do nas 5 mBotów, na które z niecierpliwością czekali nasi szkolni #SuperKoderzy. Rozpoczęliśmy dziś wielką przygodę z programowaniem i wykonaliśmy pierwszy krok, aby stać się „Pogromcami Języków”. Za nami pierwsze zajęcia, na których odświeżyliśmy wiadomości o programie Scratch, a przed nami cykl zajęć, […]

Czytaj dalej
24 września 2020 | Lubcza | Szkoła Podstawowa w Lubczy im. Czesława Wojewody

Witaj świecie!

Nowy rok szkolny – nowe wyzwanie! Dzięki grantowi Fundacji Orange rozpoczynamy wielką przygodę z programowaniem, w której uczniowie klasy 6 i 7 zostaną Pogromcami Języków. Rekrutacja zakończona i z niecierpliwością czekamy na mBoty.

Czytaj dalej