Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

Łódź

Wspólnie z rodzicami wspieramy intelektualny, duchowy i fizyczny rozwój uczniów, zachęcając ich do samodzielnych poszukiwań. Uznając tradycyjne, polskie wartości, kształtujemy postawy tolerancji wobec innych kultur i narodów, promujemy zachowania proekologiczne i zdrowy tryb życia.

www.to.edu.pl

Realizujemy program: Majsterkowicze 2.0

Dominika Zelerowicz

Prowadzący

Aktualności:

28 marca 2018 | Łódź | Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

Marzec – goryl i świeci oczami :)

Szkoła

W tym miesiącu #SuperKoderzy przebudowali swojego LOFI robota na… goryla 🙂 Tym razem wykonanie projektu zajęło sporo czasu, zwłaszcza, że instrukcja ze strony internetowej lofi różniła się elementami, od tych, które znajdowały się w naszych zestawach EDUBOX. Jednak doświadczenie jakie uczniowie zdobyli podczas składania robotów przez ostatnie kilka miesięcy nie poszło na marne. I tym […]

Czytaj dalej
28 lutego 2018 | Łódź | Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

Luty – robot światłolub.

Szkoła

Skończyły się ferie zimowe i #SuperKoderzy wrócili do szkoły. Nie zapomnieli jak używać śrubokrętów 😉 W lutym na technice: robot autonomiczny – działający samodzielnie (bez sterowania), pośpiech – wróg najprostszych zadań, w grupie siła, nauka to zabawa. A było to tak. #SuperKoderzy zaczęli rozbudować LOFI robota o dwa czujniki natężenia światła. Po ich przymocowaniu do […]

Czytaj dalej
23 stycznia 2018 | Łódź | Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

Styczeń – malarze

#SuperKoderzy na krótką chwilę odkładają iPady i do pracy znów wykorzystują śrubokręty. Tym razem śrubki nie są im straszne. Wystarczy zmontować uchwyt na pisak i LOFI roboty zmieniają się w malujące roboty. A uczniowie, wracając do programowania, odkrywają w sobie nowe artystyczne talenty – malarze przyszłości:)

Czytaj dalej
15 grudnia 2017 | Łódź | Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

Grudzień – zawody

U #SuperKoderów hasło “nauka przez zabawę” urzeczywistnia się. Praca, walka, zabawa i nauka przeplatają się wzajemnie, stanowiąc nierozerwalną część działań na lekcjach techniki. LOFI roboty ścigają się na czas, pokonują tory przeszkód, a czwartoklasiści nabierają wprawy w programowaniu.

Czytaj dalej
30 listopada 2017 | Łódź | Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

Listopad – miesiąc kodowania

#SuperKoderzy z naszej szkoły w tym miesiącu koncentrują się na programowaniu. Na początku programują w Scratchu kota;) Po opanowaniu tej umiejętności przychodzi czas na programowanie LOFI robota:) Zabawom nie ma końca, szkoda, że lekcje trwają tylko 45 minut.

Czytaj dalej
27 października 2017 | Łódź | Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

Październik – montaż LOFI robotów

U #SuperKoderów praca wre. Kolejne lekcje mijają na montażu mechanicznym robota. Dzieciaki łączą ścianki boczne, śrubki i podkładki:), silniki, korpus, śrubki i podkładki:), czujnik odległości, sterownik, śrubki i podkładki:), koła – i oczywiście – nie mogą zapomnieć o śrubkach i podkładkach:) Konstrukcja robota jest gotowa. W końcu przychodzi czas na podłączenia elektroniczne. Czwartoklasiści troszkę się […]

Czytaj dalej
28 września 2017 | Łódź | Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja"

Wrzesień – z Robotem za pan brat

  #SuperKoderzy rozpoczynają realizację ścieżki Majsterkowicze 2.0 w ramach lekcji techniki w klasie IV (łącznie 30 uczniów). Po lekcji organizacyjnej i zapoznaniu się z regulaminami, przystępują do rozpakowywania tajemniczych zestawów EDUBOX. Znalezione w nich drewniane elementy, części elektroniczne i mechaniczne, wywołują ogólny zachwyt i zainteresowanie.

Czytaj dalej