Podstawy obsługi Scratcha

Od 4 października 2018 r., uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie #SuperKoderzy. Realizujemy ścieżkę Dziennikarze Przyszłości. W programie uczestniczą chętni uczniowie z klas IV i V szkoły podstawowej. Na inauguracyjnych zajęciach, przedstawiłem uczniom plan pracy oraz tematykę zajęć. Obecnie uczniowie są w trakcie opanowywania podstawy obsługi Scratcha. Dowiedzieli się już czym jest scena, duszek, kostium i skrypt. Poznali klocki umożliwiające kodowanie. Napisali pierwsze mini-programy w języku Scratch. Wszystkim udało się wprawić rybkę w ruch.

W naszej szkole 18 października br. z udziałem p. dyr. Bożeny Grzesiuk odbyło się uroczyste podsumowanie udziału Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej w roku szkolnym 2017/2018 w programie edukacyjnym #SuperKoderzy uczącym podstaw programowania oraz robotyki. Uczniowie aktywnie uczestniczący w zajęciach otrzymali dyplomy, a szkoła i nauczyciel certyfikat.