Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny

Kudowa Zdrój

Społeczny Zespół Szkolno – Przedszkolny powstał jako Zespół Szkół Społecznych w 2006 roku dzięki inicjatywie i wielkiej mobilizacji mieszkańców dzielnicy Kudowy – Zdroju – Słonego.

Postanowili oni nie dopuścić do zniknięcia z mapy miasta szkoły w Słonym i likwidowaną szkołę publiczną reaktywowali jako szkołę społeczną.

We wrześniu 2016 roku obchodziliśmy 10. rocznicę działalności naszej szkoły. Przez ten czas placówka na trwałe wpisała się w historię naszego miasta, wykształciła absolwentów, którzy stanowią część dorosłego już społeczeństwa Kudowy – Zdroju. To coraz bardziej nowoczesna szkoła, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, odnowione sale lekcyjne i zmodernizowane boisko sportowe. Nastawiona na dobro ucznia, sprawnie współpracująca z rodzicami, wspierana działaniami Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” kształci młodzież, której wyniki egzaminów dają powody do dumy, satysfakcji i zadowolenia. Nasi podopieczni działają także na rzecz środowiska lokalnego, współpracują z organizacjami pozarządowymi, biorą udział w akcjach charytatywnych, co czyni z nich ludzi wrażliwych, otwartych na potrzeby innych, potrafiących funkcjonować w grupie.

W listopadzie 2016 szkoła otrzymała Certyfikat „Wiarygodna Szkoła”, jako laureatka Ogólnopolskiego Programu „Wiarygodna Szkoła”.

Szkola

Realizujemy program: Odkrywcy fizyki

Aktualności:

4 maja 2021 | Kudowa Zdrój | Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny

#SuperKoderowe Kółko Programistyczne

Szkoła

Dzisiaj mieliśmy niebywałą przyjemność gościć pana Maciej Wojnickiego z firmy LOFI. Nauczył nas jak programować kompas przy pomocy płytki Micro bit. A to wszystko zdalnie. Poznaliśmy także działanie kompasu, jak go kalibrować i wiele innych ciekawych rzeczy. Bardzo dziękujemy.

Czytaj dalej
16 kwietnia 2021 | Kudowa Zdrój | Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny

#SuperKoderowe kółka programistyczne

Szkoła

Od jakiegoś czasy dzielnie działamy w dziecinie programowania. W tym tygodniu na kółku programistycznym (w ramach projektu z Fundacji Orange, #Superkoderzy) robione były mierniki miłości!!! …a na poważnie uczniowie mierzyli przepływ prądu elektrycznego między dwoma obiektami;) Gościem specjalnym był pan Maciej Wojnicki, założyciel firmy LOFI tworzącej niesamowite zestawy do projektowania i roboty!! Baaaaardzo dziękujemy:) było […]

Czytaj dalej
11 marca 2021 | Kudowa Zdrój | Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny

Nie poddajemy się :-)

Szkoła

Klasa 7 ze Społecznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mimo edukacji zdalnej nadal próbuje swoich sił w fizyce. Photon czasami im w tym towarzyszy rozśmieszając różnymi dźwiękami.

Czytaj dalej
21 grudnia 2020 | Kudowa Zdrój | Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny

#SuperKoderzy w natarciu

Szkoła

Uczniowie klasy VII w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju nie poddają się i próbują rozpracować tematy z fizyki przez platformę Microsoft Temas. Na tapecie są tematy dotyczące ruchu. Udało nam się na chwilę także spotkać w szkole, gdzie uczniowie mogli wziąć we własne ręce kodowanie.

Czytaj dalej
30 listopada 2020 | Kudowa Zdrój | Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny

Szkolny Klub #SuperKoderów

Szkoła

Po wielu trudach zdalnej nauki oraz nieprzewidzianych wydarzeń w listopadzie udało nam się otworzyć Szkolny Klub #SuperKoderów w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju. Ruszamy w piątek. Zajęcia odbywać w dwóch grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszyscy jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać.

Czytaj dalej
7 października 2020 | Kudowa Zdrój | Społeczny Zespół Szkolno-Przedszkolny

Zajęcia organizacyjne #Superkoderów w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju

Szkoła

Dzisiaj pierwszy raz odbyły się zajęcia z #Superkoderami z klasy VII w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju. Opracowaliśmy wspólny plan działania i zasady pracy. Był to czas na poznanie swoich obaw a także oczekiwań. Ciekawe czy uda nam się im sprostać 🙂 Zajęcia okraszone zostały zabawami integracyjnymi, aby lepiej nam się współpracowało.

Czytaj dalej