Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Kosów

Szkoła powstała w ramach kontynuacji założeń i koncepcji pedagogicznych opartych na stwierdzeniu: „dziecko może zmienić świat”. Szkoła DA VINCI mieści się  w  budynku zaprojektowanym i wybudowanym w celu zapewnia dzieciom bezpiecznych i komfortowych warunków do zdobywania wiedzy oraz rozwijania własnych zainteresowań.

Nasze cele zakładają rozbudzenie w dzieciach ciekawości świata, przekazanie im wszechstronnej wiedzy oraz umożliwienie korzystania z niej zgodnie z wrodzonym potencjałem, zdolnościami i zainteresowaniami. Nie bez przyczyny wybraliśmy na patrona naszej szkoły Leonarda da Vinci, człowieka wszechstronnego i obdarzonego niezwykłą wyobraźnią. To właśnie tę wyobraźnię chcemy pobudzić u naszych uczniów i rozwinąć tak, by stała się kluczem do ich późniejszych życiowych sukcesów.

Naszą ambicją jest pielęgnowanie w dzieciach wrażliwości artystycznej, zdolności językowych oraz zamiłowania do aktywności fizycznej, która ma ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju dziecka. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój indywidualny i społeczny dziecka w oparciu o wartości normatywne i cele jakie wyznacza współczesny rozwój cywilizacyjny.

Realizujemy program: Cyfrowi DJe

Aktualności:

30 listopada 2019 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Listopadowe nuty Leonarda

Szkoła

Programujemy w Scratch z wykorzystaniem Makey Makey! Czy to jeszcze zabawa, czy już wprowadzenie do poważnych projektów? – dla uczniów to przede wszystkim dobrze wykorzystany czas na łączenie przyjemnego z pożytecznym;)

Czytaj dalej
30 października 2019 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

DJe na start!

Szkoła
17 września 2019 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Witaj, świecie!

Szkoła

Startujemy w projekcie Cyfrowi DJe! Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i zapałem podeszli do projektu. Tym razem to nie dzwonek, a uczeń przypomina o rozpoczynających się zajęciach i to znacznie wcześniej niż one się zaczynają;)

Czytaj dalej