Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Kosów

Szkoła powstała w ramach kontynuacji założeń i koncepcji pedagogicznych opartych na stwierdzeniu: „dziecko może zmienić świat”. Szkoła DA VINCI mieści się  w  budynku zaprojektowanym i wybudowanym w celu zapewnia dzieciom bezpiecznych i komfortowych warunków do zdobywania wiedzy oraz rozwijania własnych zainteresowań.

Nasze cele zakładają rozbudzenie w dzieciach ciekawości świata, przekazanie im wszechstronnej wiedzy oraz umożliwienie korzystania z niej zgodnie z wrodzonym potencjałem, zdolnościami i zainteresowaniami. Nie bez przyczyny wybraliśmy na patrona naszej szkoły Leonarda da Vinci, człowieka wszechstronnego i obdarzonego niezwykłą wyobraźnią. To właśnie tę wyobraźnię chcemy pobudzić u naszych uczniów i rozwinąć tak, by stała się kluczem do ich późniejszych życiowych sukcesów.

Naszą ambicją jest pielęgnowanie w dzieciach wrażliwości artystycznej, zdolności językowych oraz zamiłowania do aktywności fizycznej, która ma ogromne znaczenie dla harmonijnego rozwoju dziecka. Szczególny nacisk kładziemy na rozwój indywidualny i społeczny dziecka w oparciu o wartości normatywne i cele jakie wyznacza współczesny rozwój cywilizacyjny.

Realizujemy program: Cyfrowi DJe

Aktualności:

19 kwietnia 2020 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Marcowo-kwietniowe trudności – szkoła bez uczniów…

W marcu mieliśmy zupełnie nietypową sytuację. Nagle w szkole pełnej codziennego gwaru, rozmów i śmiechu, zrobiło się bezdźwięcznie. Działania naszego koła przeniosły się w przestrzeń online. Wspominamy jednak projekty, które robiliśmy będąc razem w sali szkolnej. Grające schody Da Vinci

Czytaj dalej
29 lutego 2020 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Brother Jacob

Pomimo ferii nie zapominamy o naszych wyzwaniach. Na zajęciach rozbrzmiewają różnorodne koncepcje i sam już nie wiem czy słuszniejsze jest Panie Janie czy Janie Panie?

Czytaj dalej
30 stycznia 2020 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Karnawałowy styczeń

W rytmie karnawałowych przebojów uczniowie Da Vinci powrócili do własnych projektów. Nie brakowało ani zaangażowania, ani dobrego humoru. Czasami jedynie – brakowało czasu…

Czytaj dalej
31 grudnia 2019 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Grudniowy zawrót głowy w Da Vinci

Mikołajki w Da Vinci okazały się pełne eksperymentów! Cyfrowi DJe z Leonarda postanowili zaprogramować – szkolne schody! Po utworzeniu skryptów z wykorzystaniem rozszerzeń muzycznych Scratch’a przystąpiliśmy do instalacji zestawu MM na szkolnych schodach. Zabawa okazała się wspaniała. Nauczycielka wychowania fizycznego ze zdumieniem stwierdziła, że programowanie może stanowić podstawę rozwoju psychomotoryki! Życzymy wszystkim wspaniałego i pełnego […]

Czytaj dalej
30 listopada 2019 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Listopadowe nuty Leonarda

Programujemy w Scratch z wykorzystaniem Makey Makey! Czy to jeszcze zabawa, czy już wprowadzenie do poważnych projektów? – dla uczniów to przede wszystkim dobrze wykorzystany czas na łączenie przyjemnego z pożytecznym;)

Czytaj dalej
30 października 2019 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

DJe na start!

17 września 2019 | Kosów | Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci

Witaj, świecie!

Startujemy w projekcie Cyfrowi DJe! Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i zapałem podeszli do projektu. Tym razem to nie dzwonek, a uczeń przypomina o rozpoczynających się zajęciach i to znacznie wcześniej niż one się zaczynają;)

Czytaj dalej