Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Kołczyn

Szkoła Podstawowa w Kołczynie działa od ponad pół wieku. Aby zapewnić naszym uczniom odpowiednie fundamenty w przyszłej edukacji stale się doskonalimy i rozwijamy.

Realizujemy program: Majsterkowicze 2.0

Sylwia Magdalena Pizuńska

Nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej w Kołczynie. Moje motto życiowe: “Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.” (Janusz Korczak)

Aktualności:

15 kwietnia 2018 | Kołczyn | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Robot światłolub i robot malujący w Kołczynie

III grupa #SuperKoderów-kołczyniaków (klasa V) rozbudowała swoje roboty poprzez dodanie czujników światła i zaprogramowała w ScratchX i aplikacji LOFI Blocks roboty podążające za światłem. Na kolejnych zajęciach uczniowie przebudowali roboty poprzez dorobienie uchwytu na pisak i zaprogramowali roboty malujące. Było bombowo!

Czytaj dalej
6 kwietnia 2018 | Kołczyn | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Robotomania w wykonaniu III grupy #SuperKoderów-kołczyniaków

Trzecia grupa uczniów naszej szkoły przeżyła niezwykłą przygodę z programowaniem w języku Scratch. #SuperKoderzy-kołczyniaki z klasy V tworzyli własne interaktywne animacje, historyjki i gry. Kodowanie sprawiło im wielką radość i doprowadziło do powstania genialnych pomysłów. Brawo Wy! Uczniowie składali własne Lofi roboty i oczywiście spisali się na medal. III grupa poznała istotę działania czujników stosowanych w […]

Czytaj dalej
25 lutego 2018 | Kołczyn | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Robotomania w wykonaniu II grupy #SuperKoderów-kołczyniaków

Sterowanie robotem – mini slalom w klasie. Robot podążający za światłem – rozbudowanie robota poprzez dodanie czujników światła i zaprogramowanie w Scratchu działającego robota światłoluba. Robot malujący – przebudowanie robota poprzez dorobienie uchwytu na pisak i zaprogramowanie w Scratchu robota malującego. Tego wszystkiego doświadczyła II grupa #SuperKoderów-kołczyniaków. Było super!

Czytaj dalej
9 lutego 2018 | Kołczyn | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Interaktywna lekcja z czujnikami

II grupa #SuperKoderów-kołczyniaków poznała istotę działania czujników stosowanych w robotyce. Na zajęciach zostały omówione sposoby działania poszczególnych czujników z zestawu Lofi Robot Edubox. Uczniowie przekonali się, że czujniki robota podobne są do ludzkich zmysłów, gdyż pozwalają robotowi odbierać sygnały z otoczenia.

Czytaj dalej
28 stycznia 2018 | Kołczyn | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Budujemy robota!

II grupa #SuperKoderów-kołczyniaków składała własne Lofi roboty. Klasa IV pracowała z ogromnym zapałem a konstruowanie robotów zamieniło się w niezwykłą zabawę.

Czytaj dalej
21 stycznia 2018 | Kołczyn | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Przygoda z programowaniem w języku Scratch

Już druga grupa uczniów naszej szkoły przeżyła niesamowitą przygodę z programowaniem w języku Scratch. #SuperKoderzy z klasy IV tworzyli własne interaktywne animacje, historyjki i gry. Kodowanie sprawiło im ogromną frajdę i rozbudziło w nich zdolności twórcze. Brawo Wy!

Czytaj dalej
26 listopada 2017 | Kołczyn | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Interaktywna lekcja z czujnikami. Mój robot potrafi rysować!

Interaktywna lekcja z czujnikami: przycisk, potencjometr, czujnik światła, czujnik odległości. Uczniowie na zajęciach przekonali się, że „zmysły robota” można wykorzystać w codziennym życiu np. dzwonek do drzwi, sterowanie głośnością nagrania. Na kolejnych zajęciach #SuperKoderzy przebudowali swoje roboty. Dorobili uchwyt na pisak i zaprogramowali roboty tak, aby rysowały. Były to niestety ostatnie zajęcia I grupy #SuperKoderów-kołczyniaków.

Czytaj dalej
17 października 2017 | Kołczyn | Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Kołczynie

Robotomaniacy z klasy VI – #SuperKoderzy-kołczyniaki

Robotomania w wykonaniu uczniów klasy VI. Majsterkowanie całkowicie pochłonęło I grupę #SuperKoderów-kołczyniaków. Składanie własnych Lofi robotów sprawiło uczniom niesamowitą frajdę. Uczniowie pracowali bez wytchnienia i nawet nie chcieli iść na przerwę. Niezniszczalni #SuperKoderzy opanowali naszą szkołę, budują, testują i sterują… Nie tylko majsterkowanie spodobało się dzieciakom. Zawładnęło nimi programowanie w języku Scratch. Tworzenie własnych animacji […]

Czytaj dalej