Społeczna Szkoła Podstawowa "Nasza Dobra Szkoła"

Katowice

Realizujemy program: Dziennikarze przyszłości

Sławomir Szczurek

nauczyciel języka polskiego

Monika Szczepanik

nauczyciel historii

Aktualności:

24 listopada 2019 | Katowice | Społeczna Szkoła Podstawowa "Nasza Dobra Szkoła"

Nowoczesne urządzenia i ludzie w służbie ekologii

Zdradzamy trochę naszych dziennikarskich planów. Podzespoły superkoderów intensywnie pracują, a same prace mocno przyspieszyły. Okupujemy salę informatyczną, powstają multimedialne prezentacje, bloki reklamowe, ćwiczą się taneczne kroki i układają pytania do ulicznej sondy. Wszystko za sprawą tego, że niebawem planujemy głośne wyjście na miasto. Całe to zamieszanie spowodowane powstającym reportażem interaktywnym i oczywiście w służbie ekologii.

Czytaj dalej
5 listopada 2019 | Katowice | Społeczna Szkoła Podstawowa "Nasza Dobra Szkoła"

Niech moc ekologii będzie z wami!

Praca w #superkoderach wre. Dziś zupełnie na poważnie zgodnie z wybranym przez nas tematem przydzieliliśmy odpowiedzialności, rozłożyliśmy nasze siły na poszczególne działania i połączyliśmy się w mniejsze, projektowe zespoły. Cel jest ambitny. Reportaż interaktywny. W końcu jesteśmy dziennikarzami przyszłości i sięgamy po najnowsze technologie: flash mob, sonda uliczna, pantomima, taniec. Oczekujcie pierwszych efektów naszej pracy. […]

Czytaj dalej
29 października 2019 | Katowice | Społeczna Szkoła Podstawowa "Nasza Dobra Szkoła"

Uczymy się i tworzymy

Scratch nie ma dla nas już żadnych tajemnic. Jesteśmy z nim za pan brat. Przed nami etap zaprzyjaźnienia się z aplikacjami i programami, dzięki którym stworzymy #SuperFelieton jak na #SuperKoderów przystało.

Czytaj dalej
21 października 2019 | Katowice | Społeczna Szkoła Podstawowa "Nasza Dobra Szkoła"

Los planety, to nasz los.

Los naszej ziemi nie jest nam obojętny. To nasz dom, dlatego zamierzamy o niego dbać. Nie ustaniemy w wysiłkach, by docierać wszystkimi możliwymi kanałami z informacją o tym jak bardzo ważna jest codzienna postawa każdego z nas. Mamy już pierwszą muzyczną zachętę i hasło naszego copywriterskiego zespołu. Niech nikt nie będzie leniem wobec naszej planety. […]

Czytaj dalej
2 października 2019 | Katowice | Społeczna Szkoła Podstawowa "Nasza Dobra Szkoła"

#SuperKoderzy z Naszej Dobrej Szkoły

Jesteśmy i działamy. Licznie i intensywnie. Za nami Boot camp #superkoderów. Już wiemy kto ma jakie mocne strony i jak swoje talenty może wykorzystać w Dziennikarzach Przyszłości.

Czytaj dalej