Składanie Lofi Robota i Programowanie w Scretchu VIIa

Relacje uczniów:

Wrażenia po budowie robotów były niesamowite. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Mieliśmy okazję poznać smak nowej technologii i liznąć świata programowania. Teraz już wiemy jak bardzo skomplikowane jest zbudowanie urządzeń, którymi posługujemy się na co dzień (nawet prostego pilota od telewizora). Sterowanie takim cackiem jak Lofi Robot jest naprawdę niezłą zabawą.

Amelia, Jakub i Elwira

 

Dla  nas składanie robotów było świetną zabawą, mimo iż na początku pojawiały się problemy. Te lekcje były ciekawe, ponieważ dużo dowiedzieliśmy się o robotach i maszynach. Podobało nam się tworzenie skryptów w Lofi Blocks i wyścigi robotów.

Mateusz, Paweł i Hubert

Według nas te zajęcia były bardzo ciekawe chociaż my nie interesujemy się zbytnio robotyką. Fajnie skręcało się robota. Po lekcjach z programowania w Scretchu instalowaliśmy aplikacje Lofi Robot. Trochę potrwało ujarzmienie maszyny i po napisaniu skryptów odbyły się wyścigi.

Ala, Lila i Paweł

Pewnego dnia zaczęliśmy składać roboty Lofi. Było to trudne ponieważ nigdy tego nie robiliśmy. Jednak po objaśnieniach pani coraz lepiej nam szło. Dzięki pracy zespołowej udało nam się go złożyć. Każdy miał swoje zajęcie. Lekcje były ciekawe i dużo się nauczyliśmy. Na ostatnich lekcjach zgłębialiśmy tajniki programowania w Scretchu. Poznaliśmy dużo funkcji pisząc skrypty naszym duszkom.  Świetnie się bawiliśmy. Oby więcej takich zajęć! 🙂

Marta i Weronika

Pewnego dnia, gdy Pani przyniosła tajemnicze skrzynki i pozwoliła nam je otworzyć wszystko wydawało się skomplikowane. Natomiast po objaśnieniach i przyjrzeniu się instrukcji zaczęliśmy skręcać naszego robota i wszystko stało się prostsze. Nazwaliśmy go Gucio. Po złożeniu Gucia wgraliśmy różne oprogramowanie i sterowniki na płytkę Arduino. Z lekcji w Scretchu najbardziej podobały nam się latające duszki, rysowanie i gra “Tabliczka mnożenia”. Na kolejnej lekcji podłączyliśmy power banki i sprawdzaliśmy czujniki. Na koniec odbyły się wyścigi robotów z czego wszyscy się bardzo cieszyli. Dla nas zajęcia były wielką frajdą. Do końca wspólnej pracy dogadywałyśmy się i nie pojawiły się żadne konflikty. Każda z nas miała swoje zadania. Wszystko mogłoby powtórzyć się jeszcze raz 🙂

Roksana, Zuzia i Oliwia

Wraz z Arkiem i Jasiem dostaliśmy skrzyneczkę z małymi częściami i instrukcją do składania robota. Skręcanie niektórych elementów było dość skomplikowane. Mieliśmy małe problemy z instalacją oprogramowania, ale wszystko się udało. Teraz urządzamy sobie wyścigi robotów na holu szkolnym.  Dla nas to świetna zabawa.

Gabryś i Janek 

Z Jankiem i Gabrysiem obawialiśmy się, że składanie robota będzie bardzo trudne. Ale okazało się, że poradziliśmy sobie najlepiej z wszystkich grup. Pani pozwoliła nam pobrać aplikację Lofi Blocks na androida i mogliśmy brać udział w wyścigach robotów na holu szkolnym. Z wypiekami na twarzy tworzyliśmy i modyfikowaliśmy skrypty odpowiednich bloczków tak jak w Scretchu. Z Mateuszem dobudowaliśmy dodatkowo do naszego robota pryzmę na której zamontowaliśmy czujniki 🙂 Pojazd wygląda niezwykle awangardowo. Po pewnych modyfikacjach udało nam się również dobudować chwytak do pisaka i korzystając z przykładowego skryptu obserwowaliśmy jak robot rysuje czterolistną kończynę. Mamy możliwość udziału w dodatkowych zajęciach, w czasie których chcielibyśmy jeszcze poznawać inne możliwości naszego niezwykłego pojazdu.

Arek i Mateusz