Szkoła Podstawowa im .Stefana Żeromskiego w Górzynie

Lubsko

Historia naszej szkoły sięga roku 1945 i jest nierozerwalnie związana z powojennymi dziejami Górzyna. W  1945 r. na skutek działań wojennych Górzyn trafił w ręce polskie  i od tego momentu zaczął się napływ pierwszych osadników. Było to 111 żołnierzy, wraz  ze swoimi rodzinami, głównie kościuszkowców.

W przeciągu 60 lat istnienia szkoły w ramach działalności pozalekcyjnej na terenie szkoły istniały:
–  chór szkolny, który w roku szkolnym 1966/1967 liczył 50
dziewcząt;
–  80 osobowy zespół artystyczny;
–  Spółdzielnia Uczniowska “Ptyś”, która powstała w 1970 r.
–  Drużyna Harcerska “Kościuszkowcy”.. W roku szkolnym1973/1974 nastąpiły zmiany w organizacji harcerskiej i przy szkole powstał Szczep. 

–  zespół taneczny ” Trzynastka “

Szkoła po raz drugi uczestniczy w programie #Superkoderzy. W roku 2019 braliśmy udział w ścieżce historycznej Poszukiwacze skarbów.

Realizujemy program: Robo-matematycy

Aktualności:

10 stycznia 2021 | Lubsko | Szkoła Podstawowa im .Stefana Żeromskiego w Górzynie

Programowanie mBota

Lekcja3 oline w klasie 5 Uczniowie programowali robota tak, aby przejechał z punktu A do punktu B, skręcał w prawo , w lewo. Następnie uczniowie wybierali z palety kolor światła oraz różne melodie. Na tej lekcji nauczyciel wpisywał polecenia dla robota i pokazywał w kamerce uczniom jak się poruszał.

Czytaj dalej
10 stycznia 2021 | Lubsko | Szkoła Podstawowa im .Stefana Żeromskiego w Górzynie

Silniki, brzęczyki i diody…

Lekcja 2-online w klasie 5. Lekcja odbywała się online. Uczniowie zapoznawali się z programowaniem mBota, wykorzystując jego diody, brzęczyki i silniki. Poznawali także model RGB barw i testowali , jakie światła może wyświetlać robot. Uczniowie wybierali komendy potrzebne do programowania robota, nauczyciel sprawdzał ,czy robot reaguje, pokazując wynik w kamerce . Zapoznali się z możliwością […]

Czytaj dalej
10 stycznia 2021 | Lubsko | Szkoła Podstawowa im .Stefana Żeromskiego w Górzynie

Pierwsza lekcja z mBotem.

Zaprzyjaźnienie z mBotem uczniów z klasy 7. 2 października 2020r zrealizowaliśmy pierwsze zajęcia z kodowania. Poznaliśmy budowę m-bota i połączyliśmy go z programem komputerowym. Udało nam się zaprogramować go tak, by jeździł w określonych przez nas kierunkach i wydawał sygnały dźwiękowe i świetlne. Nabraliśmy ochoty na więcej i już nie możemy się doczekać następnych zajęć.

Czytaj dalej