Wywiad z nauczycielką w-f

Ze sportem przez życie!

Wywiad z nauczycielką wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Gdańsku Panią Ewą Babnis.

Panią Ewę spotykamy jak zwykle w okolicach sali gimnastycznej. Ubrana w dres i sportowe buty rozmawia z uczniami. Chwilę później spotykamy się na boisku. Siadamy na ławce i zaczynamy wywiad.

– Dzień dobry! Jak się zaczęła pani przygoda ze sportem?

– Dzień dobry! Od najmłodszych lat byłam dzieckiem żywym i ruchliwym, więc jak poszłam do szkoły dostałam się do klasy sportowej ze specjalizacją piłki ręcznej. Trenowałam ten sport od 4 do 8 klasy. W ósmej klasie dodatkowo zaczęłam interesować się lekkoatletyką, którą zaczęłam również trenować. Tak więc sport towarzyszy mi można powiedzieć od najmłodszych lat do chwili obecnej.

– Dlaczego postanowiła pani zostać nauczycielką w-f?

–  Jak już wcześniej wspomniałam sport jest nierozlewanie związany z moim życiem. Odkąd pamiętam, kiedy byłam małym dzieckiem, a potem dorastającą dziewczyną,  cały czas uprawiałam sport. Z upływem czasu człowiek automatycznie nabiera nawyków i tak sport stał się nieodłącznym elementem mojego życia. Dlatego, kiedy nadszedł czas wyboru, wybrałam studia na Akademii Wychowania Fizycznego.

– Czy kolekcjonuje pani jakieś rzeczy związane ze sportem?

– Obecnie – nie, ale kiedyś miałam duży zbiór gazet i czasopism żużlowych. Niestety musiałam się pozbyć mojej kolekcji. Sprzedałam je osobie, która chciała wzbogacić swoją kolekcje.

–  Przykro mi, a czy ma Pani jakieś nagrody związane ze sportem?

– Oczywiście.  Posiadam wiele nagród, które zdobyłam uprawiając lekkoatletykę i piłkę ręczną. Niektóre z nich są dla mnie bardzo ważne,  inne łączą się ze wspomnieniami. W większości są to medale, puchary i dyplomy z turniejów.

Jakub Janowski