Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Damienice

Szkoła Podstawowa w Damienicach to placówka o 120-letniej tradycji. Jesteśmy szkołą małą, w której wszyscy się znają i w której staramy się łączyć tradycję i historię z wyzwaniami współczesnego świata – stąd nasz udział w programie Superkoderzy Fundacji Orange.

Realizujemy program: Poszukiwacze skarbów

Janusz Paprota

Historyk i informatyk w jednym 🙂 Entuzjasta historii regionalnej i nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Aktualności:

9 grudnia 2019 | Damienice | Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Wędrówki w czasie z Chronoskiem

W listopadzie poznaliśmy ciekawego duszka Chronoska. Dzięki niemu i jego linii czasu nauczyliśmy się rozróżniać okresy p.n.e. i n.e., posługiwać się zapisem rzymskim cyfr i nie tylko. Ponadto analizowaliśmy skrypty bazowe i wspólnie próbowaliśmy je zmieniać. A na ostatnich zajęciach rozpoczęliśmy budowanie quizu, który sprawdzi naszą wiedzę z początków państwa polskiego.

Czytaj dalej
17 września 2019 | Damienice | Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Witajcie!

16.09.2019 r. rozpoczęliśmy zajęcia programowania Superkoderów. Poznaliśmy już nieźle Scratcha, potrafimy tworzyć pętle, instrukcje warunkowe i dodawać zmienne. Uczniowie z klasy 5 stworzyli pierwszą grę, a ich starsi koledzy z klasy 6 – tabliczkę mnożenia. Już niedługo ruszmy z realizacją gry Przygody Chronoska, potrzebnej do nauki chronologii. 

Czytaj dalej