Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Damienice

Szkoła Podstawowa w Damienicach to placówka o 120-letniej tradycji. Jesteśmy szkołą małą, w której wszyscy się znają i w której staramy się łączyć tradycję i historię z wyzwaniami współczesnego świata – stąd nasz udział w programie Superkoderzy Fundacji Orange.

Realizujemy program: Poszukiwacze skarbów

Janusz Paprota

Historyk i informatyk w jednym 🙂 Entuzjasta historii regionalnej i nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Aktualności:

1 czerwca 2020 | Damienice | Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Komiks o Piastach i zakończenie projektu

Ostatnie nasze spotkania Superkoderów poświęcone były powtórzeniu wiadomości o władcach piastowskich. Zamiast rysowania karykatur postanowiliśmy wykorzystać platformę do tworzenia komiksów on-line comixify.ai. Każdy z uczniów przypomniał sobie najważniejsze informacje o swoim ulubionym królu i tworzył o nim krótki, żartobliwy komiks. Było trochę nauki ale i dobrej zabawy. Na tym zakończyliśmy program #SuperKoderzy – Poszukiwacze skarbów.

Czytaj dalej
27 maja 2020 | Damienice | Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Spacerkiem po średniowiecznym mieście

Po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią i organizacją nauczania zdalnego wróciliśmy do zajęć Superkoderów prowadzonych on-line. W maju pracowaliśmy nad przewodnikiem po średniowiecznym mieście, który oczywiście tworzyliśmy w Scratchu. Nauczyliśmy się dodawać dźwięki, a niektórzy swój przewodnik zamienili w prostą grę na punkty.

Czytaj dalej
1 marca 2020 | Damienice | Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Składamy nasze roboty

Po kilku lekcjach poświęconych grze “Początki państwa polskiego”, przyszedł czas na montaż naszych mBotów. Instrukcja, narzędzia i zgrabne ręce superkoderów wystarczyły, by bez problemu złożyć nasze pierwsze roboty 🙂

Czytaj dalej
28 lutego 2020 | Damienice | Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Dzień Bezpiecznego Internetu

Włączyliśmy się w akcję #DBI2020. Uczestnicy programu Superkoderzy najpierw w krótkiej burzy mózgów sformułowali i zapisali najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Następnie w środowisku Scratch wykonali własne programy, mini-przewodniki po bezpiecznym internecie. Uczniowie z klasy VI sprawdzili swoją wiedzę o bezpiecznym internecie współzawodnicząc w quizie internetowym z wykorzystaniem serwisu quizizz.com

Czytaj dalej
9 grudnia 2019 | Damienice | Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Wędrówki w czasie z Chronoskiem

W listopadzie poznaliśmy ciekawego duszka Chronoska. Dzięki niemu i jego linii czasu nauczyliśmy się rozróżniać okresy p.n.e. i n.e., posługiwać się zapisem rzymskim cyfr i nie tylko. Ponadto analizowaliśmy skrypty bazowe i wspólnie próbowaliśmy je zmieniać. A na ostatnich zajęciach rozpoczęliśmy budowanie quizu, który sprawdzi naszą wiedzę z początków państwa polskiego.

Czytaj dalej
17 września 2019 | Damienice | Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach

Witajcie!

16.09.2019 r. rozpoczęliśmy zajęcia programowania Superkoderów. Poznaliśmy już nieźle Scratcha, potrafimy tworzyć pętle, instrukcje warunkowe i dodawać zmienne. Uczniowie z klasy 5 stworzyli pierwszą grę, a ich starsi koledzy z klasy 6 – tabliczkę mnożenia. Już niedługo ruszmy z realizacją gry Przygody Chronoska, potrzebnej do nauki chronologii. 

Czytaj dalej