Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. Łukasiewicza w Brzesku

Brzesko

Realizujemy program: Robo-matematycy

Aktualności:

25 lutego 2020 | Brzesko | Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. Łukasiewicza w Brzesku

Gra – nasze projekty i pomysły

Szkoła

Na ostatnich zajęciach uczniowie podzielili się na grupy, w których będą pracować nad stworzeniem gry matematycznej. Powstał plan działań, a praca została rozdzielona pomiędzy członków grupy. Pojawił się pomysł “ubrania” naszych robotów w klocki Lego tak, aby każdą z grup reprezentował robot o wyjątkowym wyglądzie. A zatem przygotowania do wielkiego turnieju idą wielką parą!

Czytaj dalej
10 stycznia 2020 | Brzesko | Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. Łukasiewicza w Brzesku

Świąteczny duszek

Szkoła

Na ostatnich zajęciach w starym roku podsumowaliśmy sobie wiadomości zdobyte do tej pory, a zbliżający się świąteczny czas zawładnął również sceną i duszkami w mBlocku. Powstały mini gry sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia, w których główną rolę grały świąteczne klimaty.

Czytaj dalej
1 grudnia 2019 | Brzesko | Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. Łukasiewicza w Brzesku

Zatańczymy czy zagramy?

Oj, na kolejnych zajęciach mBot miał sporo pracy 🙂 Wpierw kazaliśmy mu odtańczyć wymyśloną przez nas choreografię z wirowaniem w momencie kulminacyjnym. Następnie po omówieniu modelu RGB kolorów mBot pomaga stworzyć nam zgadywankę dotyczącą flag państw europejskich. Kolejnym zadaniem mBota jest zagrane przez nas zakodowanej melodii. A na koniec… to co lubimy najbardziej, czyli GRY! […]

Czytaj dalej
1 grudnia 2019 | Brzesko | Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. Łukasiewicza w Brzesku

Pierwsze kroki mBota

Przyszedł czas na działanie! Piszemy pierwszy program zarządzający ruchem robota. Towarzyszy nam wiele pozytywnych emocji!!! Niesamowitą radość sprawia nam to, że potrafimy porozumieć się z robotem i tak pisać skrypt, aby wykonywał to, czego od niego chcemy. Pierwszym etapem jest ułożenie skryptu, który pozwoli zaprogramować robota tak, aby napotykając jakąś przeszkodę zatrzymał się. Jak tylko […]

Czytaj dalej
1 grudnia 2019 | Brzesko | Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. Łukasiewicza w Brzesku

Nasz nowy towarzysz mBot… Jak jest zbudowany? Co potrafi?

Po zapoznaniu się z podstawami Scratcha przyszedł czas na zapoznanie się z mBotami. Silniki, brzęczyki i diody – już wiemy gdzie się znajdują, bo każdy z nas go rozkręcał i skręcał. Teraz czekamy z niecierpliwością na następne zajęcia, na których zmusimy mBoty do działania!

Czytaj dalej
17 września 2019 | Brzesko | Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I. Łukasiewicza w Brzesku

Zaczynamy!

Szkoła

Już we wrześniu postanowiliśmy rozpocząć naszą przygodę z #SuperKoderami. Na lekcjach informatyki zrealizowaliśmy lekcje dotyczące podstaw Scratcha. Wiemy co to scena, duszek, kostium. Umiemy “wiązać” pętle i stawiać warunki! 🙂 Nawet stworzyliśmy naszą pierwszą grę – tabliczkę mnożenia! Rozkręcamy się na całego – mBoty szykujcie się na nas!

Czytaj dalej