SuperKoderzy biorą udział w Borzechowo Code Week 2020

Akcja European Code Week odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą. Dwa lata temu Polska zajęła trzecie, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

W tym roku do akcji przystąpiła także nasza szkoła!!!

Wdrażanie uczniów do Code Week zaczęło się już w pierwszych tygodniach września. Na lekcjach informatyki w klasach 1-3 przeprowadzono warsztaty programowania ze Scratch Junior, w klasach 4-8 powtórzono zasady programowania w oparciu o środowisko Scratch oraz Python.  

Aktualnie trwa konkurs kodowania, w ramach którego wszyscy uczniowie pokonują kolejne poziomy w grze Lego Bits and Bricks.  Bawią się przy tym znakomicie. Rywalizacja mobilizuje wszystkich do skupienia i zaangażowania w pokonywaniu kolejnych trudności w grze. Uczniowie podzieleni na trzy kategorie wiekowe walczą o przejście do finału. Wkrótce poznamy Mistrzów Kodowania!!!

W ramach czasie Tygodnia Kodowania ogłoszono również konkurs plastyczno- logiczny na kartę/  grę planszową do kodowania. Uczniowie wykorzystują zasoby pracowni komputerowej, zaś chętni uczniowie pracują również w domu.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że „Prawdziwym alfabetem XXI wieku jest programowanie!!!”